Öğretmen Diyarı

Başvuran Tüm Adaylar Öğretmen Olarak Atanacak

Milli Eğitim Bakanlığı'nın kontejanı 300 kişi olarak duyurduğu engelli öğretmen atamalarında 541 engelli adaylarını sevindiren haber geldi.

 

'Açıkta engelli öğretmen adayı kalmayacak' başlığıyla duyurduğu engelli öğretmen atamaları tamamlandı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), engelli öğretmen alımı için 300 kişilik kontenjan ayırdığını açıklamasına rağmen, başvuruda bulunan 541 engelli öğretmen adayın da ataması yapıldı. AK Parti Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanlığı'nın yürüttüğü çalışma sonucunda, başvuruda bulunan tüm engelli öğretmen adaylarının atamalarının yapılması yönünde Devlet Personel Başkanlığı ile MEB arasında bir mutabakat sağlanmıştı.

 

AK Parti Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanı Adıyaman Milletvekili Murtaza Yetiş, iki yıl içinde 13 bine yakın engellinin memur olarak atandığına dikkat çekti.

 

Yetiş, "2002'de kamuda 5 bin 777 engelli memurun çalışırken rakam 34 bin 088'e çıktı. 2015 öğretmen alımında da aynı hassasiyet gösterildi. MEB 300 kontenjan ilan etmesine rağmen, 541 engelli öğretmen adayının atamaları gerçekleştirdi" dedi.

 

\"Anadolu

sgkrehberi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim