Öğretmen Diyarı

Başkan Akgün\'den Büyükçekmece\'ye bir okul daha

Türk Milli Eğitimine kazandırdığı 25'in üzerinde okulla "Okulcu Hasan" olarak anılan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Celaliye Anadolu Kız Meslek Lisesi için kolları sıvadı.

Modern bir okul inşa edilecek

Mülkiyeti Büyükçekmece Belediyesi'ne ait olan Celaliye Mahallesi’ndeki Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nin yerine hayırsever Hayrettin Gazioğlu tarafından Anadolu Sağlık Meslek Lisesi yapılacak. Yaklaşık 25 yıl önce yapılan 300 metrekarelik eski okul binası deprem yönetmeliğine aykırı olduğu için Büyükçekmece Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince yıkılıyor. Yıkılan okulun yerine geçtiğimiz günlerde Büyükçekmece Belediyesi ve eğitim hayırseveri Hayrettin Gazioğlu tarafından protokolü imzalanan Anadolu Kız Sağlık Meslek Lisesi yapılacak. Yeni yapılacak okul 4 katlı, 20 derslikli ve 6 laboratuvar olmak üzere toplamda 800 metrekare olacak. 

Eğitim atağı hız kesmeden sürecek

Eğitim hayırseveri Hayrettin Gazioğlu’na teşekkür eden Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan  Akgün, “Eğitim alanında yaptığımız geleceğe dönük yatırımlarımızı eğitim hayırseverlerimizin katkılarıyla sürdürüyoruz. Büyükçekmece'de çocuklarımızın daha sağlıklı ve daha çağdaş ortamda eğitim alabilmeleri adına ne gerekiyorsa bundan sonrada onu yapacağız" dedi.


egitimajansi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol