Öğretmen Diyarı

Başbakandan Sendikalara Seslendi: Yeni Yasa Hazırlıyoruz

Başbakan Davutoğlu konuşmasından satır başları:

 

Bizim ahlak felsefemizi anlamak isteyenler Kırşehir'e gelecekler. Türkçemizi anlamak isteyenler Yunus Emre'ye gelecekler. İşte onun için yürüyen büyüyen yükselen devlet çınarımızın tohumu Kırşehir'de atıldı. Biz de Kırşehir'e ne kadar hizmet etsek azdır. Bunlar bizim ilham aldığımız hocalarımızdır.

12 YILDA BU SOFRALAR BEREKETLENDİ"

Biz ailede daha sofraya otururken Ahilik duasını bilipte oturduk. Haktan ayrılmayacaksın, kimseyi akndırmayacaksın. Dilimize, belimize, kapımıza yalan yaklaştırmasın. Allah bizi haramdan uzak tutsun. Onun için son 12 yılda bu sofralar bereketlendi. Niye daha öncesinde her esnaf yazarkasayı dışarıya atarken şimdi ise gözleri parlayacak halde. Şimdi yepyeni bir Türkiye inşa ediyoruz. Tek bir lokma dahi olsa bu topraklara haram yaklaştırmayacağız.

 

"İŞVERENLERE VE İŞVEREN SENDİKALARA SESLENİYORUM...

" Başbakanlık görevine ilk geldğim zaman ilk görevim iş kazaları konusu oldu. Buradan bütün işverenlere ve işveren sendikalara sesleniyorum. Her yanınıza aldığınız işçi sizin evlatlarınızdır ve ona göre korumak zorundasınız. Sizin çalıştığınız yerler sizin için emniyetli olana kadar her zaman çalışacağız. Bir devlet düşünün ki ürokratları zengin ama halok fakir, bu demektir ki o devlet sosyal devlet olamamıştır. Bizim 12 yıllık özümüzde sosyal develet içermektedir. Vatandaşlarımıza nasıl sahip çıktığımızı hepimiz biliyoruz. Bundan sonra bu sosyal devlet anlayışı sürekli devam ettireceğiz. 

 

"7 DÜVEN NE DESE ÖNEMLİ DEĞİL" 

Coğrafi olarak komşumuz olmasa bile yardım edemeyecek miyiz? Biz her yere ulaşacağız. Biz Ahi Evranların torunlarıyız. Gelin Ahi Evran'ın huzurundan ders alın. Ahi Evran'dan nasibini almatyanlar bizim politikamızı anlayamazlar. Şimdiye kadar ülkemize gelenlere Türk misin, Alevi misin, Kürt müsün demeyerek ülkemize aldık. Bizi eleştirenler bunun dersini alacaklar. 1,5 milyon Suriyeli kardeşimize kucağımızı açtık. 7 düven ne dese önemli değil, Ahi Evran ne dediği önemli. 

 

"BURADAN TAŞ ATANLARA SESLENİYORUM" 

Buradan taş atanlara sesleniyorum. Suriye'den gelen kardeşlerimiz senin için gelmediler. Mehmetçiğin yanında gÜvende hissettiği için geldi. Bu topraklarda asla kardeş kavgasına izin vermeyeceğiz. Gerektiğinde ahlakla, bilimle donanacağız. 

 

"YENİ BİR YASA HAZIRLIĞI İÇERİSİNDEYİZ" 

Yeni bir yasa hazırlığı içerisindeyiz. Kesinlikle asnaflarımızı AVM'lere kurbvan etmeyeceğiz. Esnaf geleniğimiz devam edecek.Tüm esnaflarımızı yaşatacağız. Ahilik her yerde nasıl yaşanıyorsa öyle yaşanmaya devam edecek. Kırşehir'e sahip çıkacağız, çünkü biz Ahi Evran'a borçluyuz. 

 

"BİR MÜJDE DAHA VERİYORUM" 

Yeni bir Kırşehir gelişecekse, ne yapmak gerekiyorsa onu yapacağız. Ulaştırma Bakanımızla geldim ve Kırşehir'in hayalini biliyorum. Hem Kırşhirlere bir müjde olarak veriyoruz hem de uygulamaya sokuyoruz. Bir hızlı tren yapacağız. Anadoluyu nasıl gezerlerseler gezsinler bizim medeniyetimizin, Ahi Devran'ın tarihi kokusunu alsınlar. Ne adım atılması gerekiyorsa atacağız.

 

 

mebpersonelleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol