Öğretmen Diyarı

BAŞBAKANA HAKARET ETTİ, MÜDÜRLÜĞÜ KAPTI!

Eğitim yöneticilerinin görevlendirilmesiyle ilgili süreç tartışmalarla beraber devam ediyor. Adıyaman’ın  Çelikhan ilçesinde en başarılı müdürler görevden alınırken Başbakan’a hakaret eden müdür, en yüksek puanı alarak görevde kaldı.

 

 

 

Tartışmaların odağındaki yer, bu sefer de Adıyaman’ın Çelikhan İlçesi. İlçedeki yedi okul müdüründen dördü, yapılan değerlendirme sonucunda yöneticilik görevinden alınırken, üçünün göreve devamına karar verildi. Edinilen bilgiye göre oku müdürlüğüne devam etmesine karar verilen müdürler arasında Başbakan Erdoğan’a ağır hakaretler eden Hasan Elmas da var.

 

 

Sosyal Medya Aracılığıyla Başbakan’a Hakaret

Çelikhan ilçesindeki yönetici görevlendirmelerinde başarısıyla dikkat çeken yöneticiler görevden alınırken; hükümet aleyhindeki uç noktada siyasi tutumlarıyla dikkat çeken yöneticilerin görevlerine devam etmelerine karar verilmesi şaşkınlıkla karşılandı. Görevlendirilen isimler arasında en dikkat çekeni ise 89 puan alan Hasan Elmas oldu. Hükümet ve Başbakan Erdoğan’a karşı alenen muhalefet eden Elmas, sosyal medyada zaman zaman hakarete varan paylaşımlarda bulundu.  Cumhurbaşkanlığı seçiminde de Başbakan Erdoğan’a karşı tutumunu alenen devam ettiren Elmas’ın AK Parti ilçe teşkilatının müdahalesiyle yerini koruduğu iddia ediliyor.

 

 

 

Hasan Elmas'ın Sosyal Medyada Kendi Hesabından  Başkabakan Ve Hükümet Alehine Yazdığı ,Cumhurbaşkanlığı seçimine 5 gün kala hesabından kaldırdığı  O Mesajlar.

 

Kamuoyu Açıklama Bekliyor

 

Yöneticilik yaptıkları okulların akademik başarısı ve sosyal, kültürel faaliyetleri ile dikkat çeken yöneticilerin görevden alınması ilçede şaşkınlıkla karşılanırken hükümete adeta küfreden, Başbakan’a hakaret eden yöneticilerin görevde kalmalarının sebebi kamuoyu tarafından merak ediliyor.

 

 

 

En Başarılı Müdürler Görevden Alındı

 

Vali ve ilçe kaymakamı tarafından birçok kez başarılarından dolayı ödüllendirilen yöneticilerin görevden alınmasının nasıl izah edileceği sorusunun da cevap beklediği Çelikhan’da görevden alınan müdürler arasında, akademik başarılarıyla dikkat çeken okulların yöneticileri de var. Değerlendirme sonucu 2014 SBS’de ilin en başarılı okulları arasında yer alan okulun müdürü Aziz Soylu ve yine ilçenin en başarılı okullarından birinin müdürü Ramazan Topbaş’ın da aralarında bulunduğu yöneticilerin görevine son verildi.

 

Görevlendirme ve görevden almalarda hangi kriterlerin dikkate alındığı sorusunu soran bir grup eğitimci, Çelikhan’da yönetici belirleme sürecinde en yüksek puanı alan yöneticinin sosyal medyada Başbakan’a hakaret eden müdür olmasının kamuoyuna izah edilmesini beklendiğini dile getirdiler.

 

 

www.mebpersonel.com 


 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol