Öğretmen Diyarı

BAŞBAKAN VE NABİ AVCI’DAN ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMENLERİ İLGİLENDİREN KONUŞMA

Başbakan Davutoğlu’nun konuşmalarından satır başları: Eğitim yapısını temelden değiştirdik ve 813 bine ulaşan öğretmen kadrosuna ulaştık. İlk defa MEB bütçesi Savunma Sanayii’nin bütçesini geçti. Eğitimimize düşen rol şudur, 12 yıl içinde eğitimde neler yaptıysak, bunların envanterini çıkaralım. Projelerin analizini yapalım. MEB’in reformlara ihtiyacı var. Yanımdan kitabı eksik etmeyen biri olarak, yeni sistemi yaygınlaştırmak istiyorum. 120 bin derslik gerektiği bilgisi geldi.

 

Bundan sonra öğrencilerimiz 30 kişinin altında sınıflarla modern sisteme kavuşturulacaklar. Eğitimin esası öğretmenle öğrencinin buluşmasıdır. Bu buluşma aşık ile maşukun buluşması gibi olursa öğretmen aşkla anlatır ve öğrenci aşkla öğrenir. Öğretmen öğrenci sevgisinin derinliğini yaşatmamız lazım. Bu psikolojinin verilmesiyle birlikte diğer önemli boyut müfredat boyutudur. Müfredatımız, hem bizim köklü kültürümüzün izlerini taşıyan hem de gelecek perspektifini bünyesinde barındırmalıdır.

 

Bu cuma 40 bin yeni öğretmenimizin atamalarını açıklayacağız. Türkiye’de hiçbir şey eğitimden elzem değildir. Toplumumuzun ve yeni nesillerin gereken her türlü adımların atıldığını bilmesini isteriz. Yeni öğretim yılı, öğretmen, öğrenci ve velilerimize hayırlı olsun.

 

TWİTTER’DAN BİNLERCE MESAJ ALIYORUZ

 

İş adamları iş veren kuruluşları TESK TOBB bu mesleki eğitimin içinde olmalı. Çocuk hem mesleki eğitim alıyor, aynı zamanda da iş yerinde de iş imkanı bulmak üzere kontak kuruyor. Bana da twitter’dan yüzlerce binlerce şey geliyor. Öğretmenlerimizin içleri ferah olsun. Geleceğimizin teminatı onlar. Ama objektif planlama yapılması zaruret. Bu cuma 40 bin meslektaşımı Anadolu’nun her yerine göndereceğiz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol