Öğretmen Diyarı

BAŞBAKAN ERDOĞAN: ÖĞRETMENLERİN ELİ ÖPÜLMELİDİR!

 

Yarın 24 Kasım Öğretmenler Günü.Öğretmenler senede bir kez hatırlanacak olan varlıklarımız değildir. Elimi öpmeye gelenlere şunu söylerim el öptürmeyi sevmem torunlarım ve çocuklarım hariç. Sadece üç kişinin elini öpeceksiniz derim. Annenizin, babanızın,öğretmeninizin. Başka kimsenin elini öpmeyin. Onlar eli öpülesidir.


900 bine yakın öğretmenimiz görevyapıyor. Anneye, babaya, öğretmenevefa boynumuzun borcudur. Öğretmensadece üniversite sınavlarına hazırlayanlar değildir.

Sadece test tekniğini öğretenler öğretmen değildir. 13 yıl boyunca edep, adap öğreten sabırla öğrencisine öğreten bu işin asli unsudurdur. Her öğretmen değerlidir. Onların hakkını bir yere koyamayız.

Biz nabza göre şerbet sunana her gittiği bölgede farklı konuşanlardan olmadık. İstanbul'da ne söylediysek Van'da da onu söyledik. Diyarbakır'da ne söylediysek Trabzonda da  onu söylüyoruz. İzmir'de Türk bayrağını sallayıp Hakkari'de bayrağından utanan partilerden olmadık.

Biz burada bu ülkenin çoğunluğu ile hemfikiriz. Biz ırkçı parti değiliz. Biz milletimizin tamamını kucaklıyoruz. Biz Sivas'ın doğusuna geçemeyenlerden değilğiz. Biz tabela partisi değiliz. 11 yıl boyunca diğer siyasi partilere seslendim. Sizde gidin oralarda demokrasi mücadelesi verin dedim. Ama ne MHP ne CHP gidemedi. Onlara siyaset yapmak rahat zeminde olacak. Tıpkı kuş tüyü yataklarda yatanlar gibi. Sadece bir kaç kez seçim kampanyalarında birkaç vilayete gidebildiler. Bizim kimseden korkumuz yok.

AKTİFHABER.COM

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim