Öğretmen Diyarı

Baraj iptali gelirse ortalık toz duman

Yürütmeyi durdurma kararı reddedilirse sorun yok. Ama eğer kabul edilirse, ortalığın toz duman olacağı kesin. Hele bir de puan türünün değiştirilmesiyle ilgili bir karar çıkarsa işler daha da karışabilir. İşte o zaman Tercih Kılavuzu’nun da revize edilmesi ve eski puanların da kılavuza konulması gerekir.

Her iki olasılığa göre ne olur, önce ona bir bakalım:
Birinci olasılık, mahkeme YÖK’ü haklı bulur ve baraj uygulaması, aynen devam eder. Bu durumda, tercihler Perşembe akşamına yani arife günü gece yarısına kadar devam eder. 

İkinci olasılık ise baraj uygulamasının doğru ama zamanlamasının yanlış olduğu gerekçesiyle, baraj kararı iptal edilir. İşte bu durumda da, şu ana kadar yapılan tüm tercihler geçersiz sayılıp, adaylardan yeni tercih listesi hazırlamaları istenebilir. Ya da, değişiklik yapmak isteyenlere, ikinci bir şans tanınabilir. Ama bu durumda da, ileride bazı adaylar, yapılan açıklamalardan benim haberim olmadı, kılavuza göre tercih yaptım, oysa ben de Hukuk’a girebiliyormuşum diye yeni davalar açabilir. O zaman işler daha da içinden çıkılmaz hale gelebilir…

Ha bu arada, soru iptalleri için açılan davalar var. Onları da sakın unutmayın!

Tam da bayram öncesinde yeni bir kaos yaşanırsa, işler daha da Arap saçına dönebilir. Çünkü eğitimle ilgili son kararı artık hep yargı söylüyor.

“Yargı niye geç karar veriyor” diye veryansın edenler, bir de, doğru düzgün bir sistem oturtup, yanlışsız sınav yapıp, doğru kararları doğru zamanlarda alabilseler çok daha iyi ederler…

 

egitimajansi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol