Öğretmen Diyarı

Bakandan 4/C’li çalışanlara bomba gibi haber

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Türkiye İstatistik Kurumunda çalışan 4/C’lilerin, Torba Yasa çalışmalarında iş güvencesi getiren önergeye dâhil edilmesini isteyen Büro Memur-Sen Genel Başkanı Uğur Ünalan’a olumlu yanıt verdi. Bakan Yılmaz, “Bakanlık olarak, TÜİK’te çalışan 4/C’li personele iş güvencesinin verilmesi için gerekli girişimlerde bulunacağız” dedi.

 

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ve Büro Memur-Sen Genel Başkanı Uğur Ünalan, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Türkiye İstatistik Kurumunda çalışan 4/C’lilerin yaşadığı sıkıntılar, iş güvencesi ve kadro meselesi başta olmak üzere birçok konu görüşüldü. Görüşmeyle ilgili bir açıklama yapan Büro Memur-Sen Başkanı Ünalan, şunları söyledi: “Sendika olarak, TÜİK’te çalışan 4/C’li personele iş güvencesinin verilmesi, sosyal ve maddi haklarının düzenlenmesinin çalışma barışının sağlanmasına katkı sunacağına inanıyoruz. Bu nedenle TÜİK’teki bin 977 4/C’li personelin, Meclis Genel Kurulunda kabul edilen önergeyle getirilen iş güvencesinden kapsam dışı tutulmamasını, Türkiye İstatistik Kurumu’nda çalışan sözleşmeli personelin brüt ücretlerinin, Kalkınma Bakanlığında çalışan sözleşmeli personelin brüt ücretleri ile eşitlenmesini, istatistikçilerin ek göstergelerinin 3600’e çıkarılarak, 1990 yılından bu tarafa yaşadıkları mağduriyetlerinin giderilmesi için yasal düzenlemenin yapılmasını, ‘Genel İdari Hizmetler ve Yardımcı Hizmetler’ sınıfında çalışan personellere görevde yükselme sınavı, ‘Teknik Hizmetler’ sınıfında çalışan personellere de ‘Teknikerlik’ unvan değişikliği sınavının açılmasını, 4/C statüsünün değiştirilerek, TÜİK tarafından istenilen koşulları sağlayan 4/C’li personelin, belirlenecek pozisyonlarda 4/B’li olarak istihdamının sağlanmasını, bakanlıklar ve bağlı kuruluşların merkez teşkilatında görev yapan personele mesaiye geliş ve gidişleri için servis hizmetinin sağlanmasını istiyoruz.”

 

İŞ GÜVENCESİ TÜM 4/C’LİLERİ KAPSAMALI

 

Tüm 4/C’lilerin iş güvencesi getiren önergeye dahil edilmesi gerektiğini vurgulayan Memur-Sen Başkanı Ahmet Gündoğdu ise, “Memur-Sen olarak, 4/C’lilere iş güvencesi temel taleplerimizden birisidir. Bu talep kazanıma dönüşünceye kadar kararlı ve ısrarlı mücadelemiz devam edecektir” dedi.

 

4/C’LİYE MÜJDELİ HABER

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bakan Cevdet Yılmaz, Bakanlık olarak, TÜİK’te çalışan 4/C’li personele iş güvencesinin verilmesi için gerekli girişimlerde bulunacağız” dedi.4/C’lilerin kadroya geçirilmesi için gerekli çalışmaları başlatacaklarını dile getirdi.

 

memuruz.net

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol