Öğretmen Diyarı

Bakan Onayı Bekleniyor

Milli Eğitim Bakanlığı'nın taşra teşkilatı olan il ve ilçe müdürlükleri çözemedikleri bazı sorunlar ve konular hakkında merkeze danışmaktadır. Bu sorunları genelde personelin özlük ve mali hakları konusunda yaşanan sıkıntılar oluşturmaktadır. Neredeyse bir yıla yakındır bakanlık merkez teşkilatı istenilen sorulara/görüşlere yanıt vermemektedir.

Bir yıla yakındır görüş bildirilmemekte; çözülmeyen sorunlar, bildirilmeyen görüş yazıları yüzleri bulmaktadır. Bu durumda mağdur olanlar ise bakanlık çalışanları olmaktadır. Görüş gelmediği için sorunları çözülmeyen personelle taşra teşkilatı yöneticileri karşı karşıya kalmaktadır. Bu sorunun temel nedeni hakkında bakanlık bürokratlarıyla görüştüğümüzde ortaya çıkan gerçekler bizleri şaşırtmaktadır. Millî Eğitim Bakanlığı bilindiği gibi ülkemizin en güzide ve personel sayısı en fazla kurumudur. Fakat resmi yazılara bir yıla yakındır cevap verilmemesi bu bakanlığımıza yakışmamaktadır.

 

 

        Milli Eğitim Bakanlığı görüş ve sorunlara cevap verme görevini Sayın Bakan Nabi AVCI'nın oluruyla İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünden almış bakanlığın başka bir birimi olan Strateji Geliştirme Başkanlığına devretmiştir. Fakat evdeki hesap çarşıya uymamıştır. Strateji Geliştirme Başkanlığı'nın daha sonraları görüş ve sorunlara yanıt vermemesi uygun görülmüştür. Strateji Geliştirme Başkanlığı'na şifahen bildirilen; gelen yazılara cevap vermemeleri, Sayın Bakan Nabi AVCI'nın oluruyla bu görevin tekrar İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü'ne devredileceğidir. Onay yazılmış, bakan makamına kadar çıkmıştır. Fakat aylar geçmesine rağmen bakan beyin önüne olur sunulmamıştır. Durum böyle olunca da bakanlık maalesef kilitlenmiş, cevap bekleyen taşra teşkilatı sayısı yüzleri, mağdur olan personel sayısı da binlere yaklaşmıştır.

 

 

          Sorunun çözülerek, yetki devrinin biran önce gerçekleştirilmesi, görevin tekrar İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğüne devredilmesi, bakanlığın bekleyen sorunlarının çözülmesi adına artık elzemdir.

 

 

          Milli Eğitim Bakanlığı gibi güzide bir kurumumuzun bu küçük sorunu biran önce çözmesi dileğiyle…

 

 

Kamuajans.com/ÖZEL

Anahtar Kelimeler:
Bakan Onayı Bekleniyor

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim