Öğretmen Diyarı

Bakan Nabi Avcı Göle\'de eğitim kompleksi açtı

Ardahan Göle ilçesinde bir hayırsever tarafından yaptırılan İmam Hatip Lisesi, Sağlık Lisesi, spor salonu ve 300 kişilik yurttan oluşan eğitim kompleksi Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı tarafından açıldı. Açılışa Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, Vali Ahmet Deniz, kaymakam Zafer Oktay, Göle halkı ve İmam Hatip öğrencileri katıldı. 

 

Milletvekili Orhan Atalay konuşmasında İmam Hatibin önemine değinirken, Bakan Nabi Avcı sosyal bilimler lisesi sözü verdi. Bakan Avcı, okulları ve eğitim kompleksini yapan iş adamı Nurettin Yılmaz'a plaket taktim etti.

 

Bakan Avcı'yı tören alanına gelişinde imam hatip öğrencileri ilahi korusu ve folklor gösterisiyle karşıladı. Bakan gelecek diye Göle ilçe merkezinde yoğun bir temizlik çalışması yapıldı. Bakan Avcı'nın ilçeye girmesine az bir zaman kala kalabalığın içine bırakılan bir çanta bomba şüphesiyle özel harekat polisi detektör köpek eşliğinde uzaklaştırıldı. Daha sonra yapılan incelemede çantanın bir öğrenciye ait olduğu ve içinde kitap defter bulunduğu anlaşıldı. 

 

Açılışlar yapıldıktan sonra Bakan Avcı öğretmenler ve yöneticilerle basına kapalı sohbet ettikten sonra Göle ilçesinden ayrıldı.

 

personelmebhaber.net/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol