Öğretmen Diyarı

Bakan Avcı'nın Eş Durumu Talimatı Yerine Getirilmelidir!

Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI'nın eş durumu ile ilgili sıkıntı yaşayan öğretmenler için yer değişikliği yapılması konusundaki talimatına yalnızca 5 İl MEM itaat etmiştir.
Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI'nın eş durumu ile ilgili sıkıntı yaşayan öğretmenler için yer değişikliği yapılması konusundaki talimatına yalnızca 5 İl MEM itaat etmiştir. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı geçtiğimiz haftalarda yer değiştirme işlemlerinden sonra hala eş durumu sıkıntısı çeken öğretmenler için il içinde yer değişikliği yapılması konusunda il MEM'lere talimat vermişti. Bu güne kadar 5 il MEM konu ile ilgili ilana çıktı.

Kalan 76 il MEM'in de Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın talimatını bir an önce devreye sokması ve ayrı olan eşleri birleştirmesi gerekiyor.  Bu zamana kadar 5 il duyuruya çıktı. Bazı iller norm güncellemelerinden sonra duyuruya çıkacak. Fakat Nevşehir, Aydın, Hatay, Kahramanmaraş ve Antalya İl MEM'ler gibi diğer il MEM'lerin de hassas davranması ve bir an önce duyuruya çıkması, duyuruya çıkma konusunda sıkıntı var ise ne zaman duyuruya çıkılacağının ve yapılacak işlemlerin detaylı olarak il resmi web sitesinden duyurulması ve eş sıkıntısı çeken öğretmenlere bilgi verilmesi gerekmektedir.

  Eşlerinden, çocuklarından aynı il olmasına rağmen yüzlerce kilometre uzakta olan öğretmenlerimizin sıkıntısı bakan Avcı'nın talimatı sonrasında giderilecek. Fakat il MEM'lerin bu konuda daha sıkı çalışması gerekiyor.

 

Kaynak. kpsscafe.com.tr

 

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim