Bakan Avcı'dan Önemli Açıklamalar

KamuAjans.Com – Milli Eğitim Bakanı sayın Nabi AVCI televizyon programına katıldı.Gündemdeki soruları ve eğitimdeki son durumu değerlendiren olan sayın AVCI'nın açıklamaları haberimizde...
Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerimizin genelinde bir sorun varmış algısı doğru değildir. Sorun yaşanan yerlere ilişkin telafi eğitimlerimiz ise sorunsuz devam ediyor. Ağustos ayında yaptığımız 37 bin öğretmen atamasının 26 binini Doğu ve Güneydoğu bölgelerindeki illerimize yaptık.

Terör olayları nedeniyle bölgeden ayrılmak zorunda kalan çocuklarımızın kayıtları misafir öğrenci olarak ya da daha uzun süre kalacaklarsa devam ettikleri okullara yapılıyor. Ülkemizde 5 ile 17 yaş arası 750 bin Suriyeli çocuk-genç var. Biz bunların 325 binini eğitime aldık, bu sayıyı yıl sonuna kadar 450 bine çıkarmayı hedefliyoruz. Bu öğrenciler haftada 5 saat Türkçe eğitim alıyorlar.

Türkiye, Suriye konusunda tüm dünyaya örnek olacak performans sergilemiştir. Öğretmenlik sadece bilgi ile yapılan bir iş değildir, aynı zamanda bir sanattır. Yeni atanan öğretmenlerimiz 6 ay sürecek eğitimlerde; duayen danışman öğretmenlerimizin yanında sınıflarda ve idare ile ilgili işler, zümre toplantıları gibi başlıklarda 3 gün eğitim alacaklar.

Hem danışman hem de genç öğretmenlerimiz için bereketli ve hayırlı bir süreç olacağını düşünüyoruz. Ben Milli Eğitim Bakanı olarak 2 öğretmenimize danışmanlık yapacağım. Ayrıca Bakan Yardımcımız, Müsteşarımız, Müsteşar Yardımcılarımız ve Genel Müdürlerimiz de Ankara'da bu eğitimi alacak öğretmenlerimize danışmanlık yapacaklar.

 

Kaynak: www.kamuajans.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim