Bakan Avcı'dan önemli açıklamalar

Avcı: Öğretmen hangi niteliğe sahip olmalı, açıklayacağız

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, bugün Başkent Öğretmenevinde basın mensuplarıyla biraraya geldi.

Toplantıya memurlar.net eğitim editörü Edip Üzen de katıldı.

İşte soru cevaplar

2013 yılında kaç öğretmen alınacak?

Hangi alanda kaç öğretmene ihtiyaç bulunduğuna yönelik çalışma, Bakan Nimet Baş döneminde yapılmaya başlanmış ve Bakanlığımız döneminde sonuçlandırıldı. Öğretmenlerin hangi nitelikleri taşıması gerektiğine dair strateji raporunu önümüzdeki günlerde paylaşacağız. Eğitimde kalite üzerine çalışıyoruz

MEB MÜŞAVİRLERİ NE OLACAK?

KHK ile görevden alınan bürokratlar için bir şey düşünüyor musunuz?

Geçmiş yıllarda katkıları olan çok sayıda bürokrat KHK ile müşavir oldu. Onlarla da toplantı yaptık. Bundan sonra onlardan nasıl yararlanabiliriz, önerilerini istedik. Onların birikimlerinden yararlanmak istiyoruz.

SBS KALKACAK, DERSANELER KAPANACAK

SBS kalkıyor mu? Dersaneler kapanacak mı?

Dersaneler kapanacak, SBS kalkacak... Ama çocuklarımızın 4 geleceklerini sadece bir sınava tabi tutmak büyük bir yük. Bu yüzü azaltmak için çalışıyoruz. Tek bir sınav olmayacak. Çocukların sınıfta gördükleri derslerden sınavlar yapılacak, müfredat ön plana çıkacak. Test yeteneği değil, gördüğü dersten ne öğrendi, buna bakacağız. Neden peki çocukların okul başarısına bakacağız? Araştırmalar gösteriyorki okullarda yapılan sınavlar sağlıklı olmuyor, okul değerlendirmeleri birbirini tutmuyor, öğretmenler öğrencilerin bazılarına iyi bazılarına kötü not veriyor.

Avcı açıkladı: Dersaneler kapanacak, SBS kalkacak

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim