Öğretmen Diyarı

Bakan Avcı: Taleplerinizi Önemsiyor ve Çözüm İçin Çalışıyoruz
 Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, imkânlar, öncelikler ve zaman ölçüsünde taleplerin bir bir yerine geldiğini ifade ederek, “Bunlar sendikal taleplerden ziyade eğitimde işlerin düzgün işlemesi veverimin her geçen gün artması noktasında arzuları da içeriyor” dedi.
 
Bakan Avcı, şunları kaydetti: “Başlık açtığınız her konu gündemimizde. Şube müdürlüğü kılavuzu tamamlandı sayılır. Yakında yayınlanacaktır. Öğretmenaçıkları konusundaki talebiniz dikkate alındığı için, öğretmen alımı kamuda yeni personel alımında baş sıralarda yer alıyor. Aslan payı eğitime verilirken, aynı hassasiyetleri taşıdığımızı, çocukların geleceğimiz olduğunu ve iyi bir eğitim alması gerektiğini düşünüyor ve bunu önceliyoruz.” Teftiş sisteminin çift başlılıktan kurtarılması konusunda önemli çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Avcı, “İl Eğitim Denetmelerini temsilen haklı olarak çözüm bekliyor ve zorluyorsunuz. Bu konuda gelecek çözümdesendika olarak katkınız inkâr edilemez. Çalışmalar neticelendiğinde kamuoyunaaçıklayacağız” ifadelerini kullandı.
 
Öğretim elemanlarının mali ve özlük haklarında iyileştirmenin bir ihtiyaç olduğunun altını çizen Avcı, “Bu konuda üzerimize düşen gerekli desteği sunacağımızı belirtiyorum. Bu sorun eğitimin sorunudur ve doğal olarak biz bunun tarafıyız” şeklinde konuştu.
Alan değişikliği konusunun gündemlerinden çıkmadığını dile getiren Bakan Avcı, mahkeme kararını da göz önünde bulundurarak bunu değerlendirdiklerini kaydetti.
 
Avcı, kariyer basamakları konusunda çok önemli çalışmaların kendisinden önce de yapıldığını bildiğini belirterek, doğru olanı yapmanın gayreti içerisinde olduklarını sözlerine ekledi. 
 
personelmeb.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol