Öğretmen Diyarı

Bakan Avcı: Şubat\'ta atama yok

Nabi Avcı, Milli Eğitim Bakanlığının ev sahipliğindedüzenlenen OECD Eğitim Bakanları GayriresmiToplantısına katılan bakan ve ülke temsilcilerineyemek verdi. Burada, Anadolu Ajansı İstanbulBölge Müdürü Mustafa Ekici'nin de yer aldığı çeşitlimedya kuruluşu temsilcileriyle bir araya gelen Nabi Avcı, gündeme ilişkin soruları cevapladı.


DERSHANELERİN ADI KALMAYACAK


Milli Eğitime ilişkin kanunda özel kurumlar için tanımlar var. Burada dershane bir üst eğitim kurumuna hazırlamak üzere kurslar veren kurumlardır, deniyor bu tanımda. Ardından da fiziki yapısı ve ayrıntıları yer alıyor. Bu tanım tamamen kaldırılacak. Aynı yasada, etüd merkezi tanımı da var, onu da kaldıracağız. Bu yasal düzenlemelerden sonra alternatif kurumlar açılmaya çalışılabilir, herhangi bir ticari kurum gibi olabilir ama sektör bunu kaldırmaz.


Zaten bunları MEB tanımayacak, tarafımızdan kontrol edilmeyecek, standartları tarafımızdan belirlenmeyecek. Öğretmenler de özel okula dönüşen dershanelerde olanlar kurumlarında devam ederler zaten. Diğerleri de klasik olarak KPSS'ye girmek zorundalar. Bir de daha önceden devlette çalışmış ve dershaneye geçmiş öğretmenlerimiz var. Bunlar için zaten her yıl belirli bir kontenjan açıyoruz. Burdaki prosedür de yine aynı olacak

ŞUBAT'TA ATAMA YOK

Şubat'ta atama yok. Kaldı ki bütçe kanunu da zaten o tarihe kadar çıkmamış olacak. Bütçe kanunundan bize kadro tahsis edilmemiş olacak. Kısaca bu prosedürün yetişmesi de mümkün değil.

 
memurlar.net    \"Anadolu
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol