Öğretmen Diyarı

Bakan Avcı, Midyat\'a fen ve sosyal bilimler lisesi sözü verdi

AK Parti Midyat ilçe teşkilatının kongresine katılan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, “Midyat’a önümüzdeki ders yılına yetiştirmeye çalışarak hem fen lisesi hem de sosyal bilimler lisesi yapacağız.” dedi.

 

 

Matiat Otel’de düzenlenen programa Bakan Nabi Avcı’nın yanı sıra Mardin AK Parti milletvekilleri, il ve ilçe teşkilat yöneticileri ile partililer katıldı. Kongrede konuşan Bakan Avcı, 6-7 Ekim olaylarında eğitim kurumlarının hedef alındığını söyledi. Avcı, “Bu, saldırıları planlayanların ve icra edenlerin geleceğimize, çocuklarımızın geleceğine, halkımızı geleceğine düşmanlıklarının göstergesi.” dedi.

 

Midyatlılara yeni okul sözü veren Bakan Avcı, “Sadece bir fen lisesi yapmayacağız. Midyat’ın bir sosyal bilimler lisesi de yok. İnşallah Midyat’a önümüzdeki ders yılına yetiştirmeye çalışarak hem fen lisesini hem sosyal bilimler lisesini yapacağız. Gerçekten Midyat, bir dünyaya örnek teşkil edecek medeniyet şehri.” ifadelerini kullandı.

 

AK Parti İlçe Başkanı Av. Melih Güneştan, konuşmanın ardından Bakan Avcı’ya telkari gümüşten yapılmış el işleme plaket hediye etti.

 

Tek adaylı kongrede Başkan Güneştan yeniden ilçe başkanı seçildi.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol