Öğretmen Diyarı

Bakan Avcı, mezun olduğu okulda karne dağıttı

Avcı, 1971 yılında mezun olduğu Eskişehir Anadolu Lisesi'ne 2013-2014 eğitim-öğretim yılı ikinci yarı yıl kare dağıtım törenine katılmak için geldi. Burada sınıfları gezip öğrencilere karnelerini veren Avcı, kendisine hediye edilen okul üniformasına ait kravatı taktı. Avcı'ya okulun rozeti de verildi.

 

Avcı, burada tahtaya kendisinin öğrencilik yıllarını ve şimdiki dönemini anlatan bir karikatür çizdi. Öğrenciyken öğrenim gördüğü bir sınıfa giren Avcı, duygulu anlar yaşadı.

 

Öğrencilere anılarını anlatan Avcı, 2024 yılından açılmak üzere kilitlenen "zaman kapsülü"ne mesaj yazdı.

 

Avcı, öğrencilere yaz tatilinde okumaları için Oğuz Atay'ın yazdığı "Bir bilim adamının romanı" adlı kitabı okumaların tavsiye etti.

 

- Milli Eğitim Bakanı Avcı: "Öyle çok fazla da ders çalışmayın, tatilde. Güzel kitaplar okuyun, sinemaya gidin, güzel müzikler dinleyin, tarihi yerleri gezin"

 

Avcı, Eskişehir Anadolu Lisesi'nde düzenlenen 2013-2014 eğitim öğretim yılı karne dağıtım töreninden yaptığı konuşmada, 43 yıl önce mezun olurken yine aynı yerde bir konuşma yaptığını belirterek, başarılı olduğu için değil, "ağzı laf yapar" diye arkadaşları tarafından, mezunlar adına konuşma yapma görevinin kendisine verildiğini kaydetti.

 

Mezunları, öğretmenleri ve velileri tebrik eden Avcı, şöyle konuştu:

 

"Bugün karneleri alan Türkiye'nin dört bir köşesindeki bütün öğrencilerimize ve öğretmenlerimize iyi tatiller diliyorum. LYS'ye girecek bütün öğrencilerimize başarılar diliyorum. Sağlık içinde güzel dinlenin. Öyle çok fazla da ders çalışmayın, tatilde. Güzel kitaplar okuyun, sinemaya gidin, güzel müzikler dinleyin, tarihi yerleri gezin. İlla 'ben okumadan duramam, bir şeyler okumam gerekir' derseniz. Oğuz Atay'ın 'Bir bilim adamının romanı' adlı kitabı yaz tatilinde iyi gider. Mutlaka bir şairiniz, romancınız, hikayeciniz olsun. Sait Faik'in bu yaz tatilinde tüm külliyatı okunabilir. Yine de keyfinize bakın. Bu tatili güzelce değerlendirin. İnşallah, seneye görüşmek üzere."

 

Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna ise mezun olan öğrencilere geleceklerinde başarılar diledi.

 

Konuşmaların ardından Avcı'ya mezuniyet cübbesi ve okul kütüğünde kendisine ait olan sayfanın fotokopisi hediye edildi. Avcı, daha sonra mezun öğrencilerle fotoğraf çektirdi.

\"Anadolu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim