Öğretmen Diyarı

Bakan Avcı: Meslekle ilgili olmayan pankartlar asılıyordu

Kaynak: Hürriyet-Gamze KOLCU/ANKARA
Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde okulların boykot edilmesine yönelik pankartlar açılmasının önlenmesi için Milli Eğitim Bakanlığı'ndan gönderilen talimatla ilgili Bakan Nabi Avcı soruları yanıtladı. Avcı ODTÜ'lü öğrencilere de Karl Marx ile seslendi.
Bakan Avcı, "Gönderdiğimiz yazıda içerik çok belirgin hiçbir Kamu görevlisinin özellikle öğretmenlerimizin terör örgütünün okullarımıza yönelik saldırıları sürüp giderken 'bu iş yerinde grev var' gibi ne sendikal haklarla ne öğretmenlik mesleğiyle ilgisi olmayan pankartlar astıklarını gördük bazı yerlerde onun için bu uyarıyı yaptık. Bunlarla ilgili işlem de yapacağız" dedi.

ODTÜ MARKADIR

Nabi Avcı ODTÜ ile tartışmalara değindi. ODTÜ'lü öğrencilere Karl Marx ile seslenen Avcı şöyle konuştu:

"ODTÜ bir markadır. Ancak şiddet markası değildir. Akademik hüviyetiyle bir markadır. Sadece ODTÜ değil Hacettepe ve Ankara Üniversitesi'nde olay çıkarmaya çalışan öğrenciler biraz okusunlar. Karl Marx'ın "Louis Bonaparte'nin 18. Brumeri"ni okusunlar."

SÖMESTR TATİLİNDE ÖDEV YOK

Yaklaşan yarı yıl tatiliyle ilgili de konuşan Avcı, "Tatillerde öğrencilere ödev yüklememek gerekiyor. Bu çocuklar tatilde kendi programlarını yapsınlar. Kendi istedikleri kitapları okusunlar. Öğretmenleri de kitap önerisinde bulunabilir" dedi.

KAR TATİLİYLE İLGİLİ KARAR MERCİ VALİLİKLER

Kar yağışıyla ilgili de açıklamada bulunan Avcı, "Kar yağışıyla ve bölgesel tatillerle ilgili karar merci valiliklerimizdir. Gerektiği zaman gereken ölçekte önlem alıyorlar" diye konuştu.

 

DOĞUDAKİ ÖĞRETMENLERE ‘EK ÜCRET’

Avcı, “Doğudaki öğretmenlere özellikle son olaylardan sonra ek ücret verilmesi yönünde iddialar var. Böyle bir çalışmanız var mı” sorusuna ise şu cevabı verdi:  
“Sadece Doğu için değil. Bazı şehirlerimizde bazı ilçelerimizde hatta İstanbul’da bile bazı bölgelerdeki okullarımızda öğretmen sirkülasyonu diğerlerine göre hızlı oluyor. Oralar da öğretmenler, uzun süre görev yapmıyorlar, yapamıyorlar. Dolayısıyla bu durumda olan yerlerde daha kalıcı, daha uzun süreli görev yapmalarını teşvik edici nitelikte tedbirler alacağız inşallah. Ancak bu ders yılında çözülecek bir sorun değil.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim