Öğretmen Diyarı

Bakan Avcı: Lütfen öğretmenlerimize güvenin


Bakan Avcı: Lütfen öğretmenlerimizegüvenin Okul öncesi ve ilkokul 1. sınıf öğrencileri, "uyum programı" kapsamında okula ilk adımlarını atarken, Milli Eğitim Bakanı Avcı, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Milli Eğitim Müdürü MuammerYıldız ve öğrenci velilerinin dekatılımıyla, Ataşehir Halil Atamavcı İlkokulu'nda program düzenlendi.


Okula gelişinde minik öğrencilertarafından çiçeklerle karşılanan Bakan Avcı, çocukları tek tek öperek onlarla fotoğraf çektirdi. Kalabalık bir basın grubunun beklediği Bakan Avcı,  2013-2014 eğitim-öğretim yılının hayırlı uğurlu olmasını diledi.
Temel Eğitim Genel Müdürlüğü'nün ve Müdüre Funda Kocabıyık'ın uyum çalışmaları için büyük bir gayretle çalıştıklarını ve öğretmenlerin bu konulardaki ön eğitimlerini gerçekleştirdiklerini belirten Avcı, "İnşallah çocuklarımız kısa süreli de olsa bu uyum sürecinde okullarını, öğretmenlerini tanıyacaklar. Okula ilk temaslarında, olabildiğince olumlu izlenim edinmelerini sağlamak için biz de elimizden geleni yapıyoruz. Yöneticilerimiz, okullarımız, öğretmenlerimiz yapıyor" dedi.


Avcı, velilerin de ellerinden geleni yaptığını kaydederek, basın mensuplarının da katkılarıyla bu yıl sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir eğitim öğretim yılı geçireceklerini söyledi.


Bakan Avcı bir gazetecinin, "Kürtçe derslerinde öğretmen atamalarıyla ilgili çeşitli eleştiriler var" sözü üzerine, bu tarz özel programlarda, etkinliğin önüne geçmemesi için farklı konulara girmediklerini, bu konulara dair bugün akşam ilgili kişilerle toplantı yapacaklarını ifade etti.


Miniklerden halk oyunları gösterisi

Avcı, daha sonra okulun önünde halk oyunları gösterisi yapan minikleri izledi.
Zaman zaman alkışla tempo tutan Avcı, oyun sonrası çocukların velileriyle sohbet etti, çocukları severek onlarla fotoğraf çektirdi ve hediye dağıttı.


Bakan Avcı sınıfları gezdi

Milli Eğitim Bakanı Avcı, daha sonra "uyum programı" kapsamında okula bir hafta önce başlayan okul öncesi ve ilkokul 1. sınıf öğrencilerini ziyaret etti.


Sırasıyla okul öncesi ve birinci sınıfları gezen Avcı, buradaki miniklerle tek tek ilgilendi ve kendilerine hediye dağıttı.
Çocukları seven ve onlarla sohbet eden Avcı, bir sınıf tahtasına, "2013-2014 eğitim öğretim yılı bütün öğrencilerimize, velilerimize, yöneticilerimize ve görevlilerimize hayırlı uğurlu olsun. Sağlık ve mutluluk içerisinde nice yıllara. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı" yazdı.


Avcı, tahtaya kendi karikatürünü de çizdi.


"Lütfen öğretmenlerimize güvenin"
Bakan Avcı, okulda düzenlenmekte olan "2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı Veli Oryantasyon Eğitimi"ne de katıldı.
Bakan Avcı, çocukların olabildiğince sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yıl geçirmeleri için el ele neler yapılabileceğinin bu programda konuşulduğunu söyledi. Avcı, eğitimde çocukların başarısı için güzel çalışmalar gerçekleştireceklerini belirterek, "Lütfen öğretmenlerimize güvenin. Öğretmenlerimiz her çocuğu kendi özel şartlarını, öğrenme tempolarını, öğrenme hızlarını, özel becerilerini çok geçmeden keşfderler ve ona göre her çocuğumuz için ayrı bir platform uygulayabilir. Bu sizi yanıltmasın. Öğretmenlerimiz, kendi özel koşullarına göre her çocuğa farklı farklı sorumluluklar verebilirler" ifadelerini kullandı.


kamuajans.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
huzun 2 yıl önce

bu kadar övgü bizi korkutuyor, alışık değiliz

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim