Öğretmen Diyarı

Bakan Avcı: Hep Marş Olmaz, Çocuklara Türkü De Öğretin

Bakan Avcı, çeşitli etkinliklere katılmak için geldiği Eskişehir'de önce Kız Meslek Lisesi'ni ziyaret etti. Burada öğretmenlerle bir araya gelen Bakan avcı, onların Öğretmenler Günü'nü kutladı. Odunpazarı Belediyesi'nin hazırladığı cam tabloları öğretmenlere hediye etti. Bakan Avcı, ardından Milli Zafer İlkokulu'nu ziyaret etti. Buradaki sınıflarda öğrencilerle buluşan Avcı, onların imza isteğini geri çevirmedi. Tek tek çocukların defterlerine imza atan Bakan Avcı, akabinde ders tahtasına kendisinin ve öğrencilerin resmini çizdi. Resimde kendine benzettiği karikatürden düşünce balonu çıkararak çocuk karikatürü çizen Bakan Avcı, bunun için "Çocuk olduğum zamanları hayal ediyorum. Onun için bu güzel günlerinizi hiç unutmayın." dedi. Bir öğrencinin, "Siz genç mi olmak istiyorsunuz?" sorusuna Bakan Avcı, "Tabi sizin gibi genç olmak gibisi var mı? Ne güzel bir şey." yanıtını verdi. Bakan Avcı, Milli Zafer İlköğretim Okulu'nun kendisi için büyük önem arz ettiğini belirterek, "Buraya ben 30 yıl önce veli olarak geliyordum." diye konuştu.


Daha sonra başka bir sınıfı ziyaret eden Bakan Avcı'ya öğrenciler topluca izci selamı verdi, ardından 'Öğretmen Marşı'nı okudu. Marşın bitiminde Bakan Avcı, çocuklara türkü bilip bilmediklerini sordu. Ancak öğrencilerden yanıt gelmedi. Okul müdürü devreye girerek, "Başka marşlarda biliyorlar" dedi. 


Bunun üzerine Bakan Avcı, okul müdürüne dönerek, tavsiyelerde bulundu. Bakan Avcı, müdüre, "Hep marş olmaz. Çocuklara türkü, şarkı da öğretin. Çocuklar doğum gününde marş mı söyleyecek. Bakın Eskişehir'in güzel türküleri var. Es es kayfeleri, halkalı şeker ve kırka zeybeği gibi türküleri onlara öğretin. Bir daha geldiğimde çocuklardan bu türküleri duymak istiyorum." ifadesini kullandı.


Bakan Avcı'nın bu sözleri üzerine okul müdürü, "Efendim sizden söz alalım. Çocuklarımız bütün türküleri öğrenince gelin dinleyin." dedi. Bunun üzerine Avcı, "Çocuklar türküleri öğrenin, gelip onları dinleyeceğim." dedi. 


Sıraya oturarak öğrencilerle bir süre sohbet eden Bakan Avcı, daha sonra okuldan ayrıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim