Öğretmen Diyarı

Bakan Avcı: Bu ders ile ilgili çalışma var

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı  Bilişim dersleri ile ilgili Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı'nda bir çalışma olduğunu söyledi. 31 Mart 2015'te mecliste Kütahya Mv Alim Işık Bilişim Öğretmenlerini ve bilişim derslerini sormuştu.

Bakan Avcı bir çalışma olduğundan bahsetti...

 İşte tutanaklara geçen o konuşmalar: Son soru da: Bilişim teknoloji öğretmenlerinin kadro talepleri konusunda Bakanlığınızca nasıl bir çalışmakta yapılmakta? Bu yıl içerisinde kaç bilişim teknolojisi öğretmeni ataması düşünülmektedir cevaplarsanız sevinirim.

Teşekkürler. "BAŞKAN - Sayın Bakan, buyurun.

MİLLÎ EĞİTİM BAKANI NABİ AVCI (Eskişehir)

- Şimdi, YÖK'ten bana verilen bilgiye göre: Fizik, kimya ve biyoloji ana bilim dallarının dışında profesörlük kadrosu için bekleyen yok. Yani, üniversitelerin kendi idari prosedürleri itibarıyla gecikmeler olabilir ama böyle genel bir kadro eksikliği söz konusu değil, fizik, kimya, biyoloji dışında. Diğer soru neydi? ALİM IŞIK (Kütahya)

- Ege Üniversitesindeki öğrencinin ölümüyle ilgili üniversite yöneticilerine bir soruşturma açıldı mı, başlatıldı mı? MİLLÎ EĞİTİM BAKANI NABİ AVCI (Eskişehir)

- Tabii, soruşturma açıldı da zanlının veya katil zanlısının yakalandığı konusunda bende kesin bir bilgi yok ama şüphesiz soruşturma konusu. Emniyet işin üzerinde çalışıyor tabii.

Onun dışında, bilişim ve iletişim teknolojileri dersiyle ilgili Talim ve Terbiye Kurulumuzda bir çalışma var. ALİM IŞIK (Kütahya) - Teşekkür ederim.

BAŞKAN - Teşekkür ediyorum Sayın Bakan."

 

www.mebmedya.com

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol