Öğretmen Diyarı

'Bağrına basıldığınız vatan toprağında rahat uyuyunuz'
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, Sivas'ta

- Bakan Yılmaz, memleketi Sivas'ta Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. yılı dolayısıyla düzenlenen programlara katıldı

- Yılmaz:

- "Bağrına basıldığınız vatan toprağında rahat uyuyunuz. Bizlere emanet ettiğiniz vatanımıza layıkıyla sahip çıkmak için var gücümüzle çalışıp emanetinize halel getirmeyeceğiz"

SİVAS (AA) - Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas'ta Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. yılı dolayısıyla düzenlenen programlara katıldı.

Yılmaz, Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 102. yılı dolayısıyla Garnizon Şehitliği'ndeki müzeyi gezdi ve şeref defterini imzaladı.

Bakan Yılmaz, deftere yazdığı notta, "Bizlerin bu vatanda özgür ve başı dik olarak yaşamamızı sağlayan aziz şehitlerimizin manevi huzurunda saygıyla eğiliyorum. Allah onların mekanlarını cennet eylesin. Şehitlik iradesi mevcut oldukça ebediyen hür yaşayacağız." ifadelerini kullandı.

Yılmaz ve beraberindekiler daha sonra şehitlikteki törene katıldı. Yılmaz, saygı duruşunda bulunması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, anıta çelenk sundu.

Burada da şeref defterini imzalayan Yılmaz, şunları kaydetti:

"Ülkemizin bütünlüğü milletimizin birliği ve devletimizin bekası için canlarını hiçe sayan şehitlerimiz, sizler şanlı tarihimizin ölümsüz nişanelerisiniz. Ülkemizin birliğini korumak ve ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırmak için gösterdiğiniz kahramanlık nesilden nesile gururla aktarılacaktır. Bağrına basıldığınız vatan toprağında rahat uyuyunuz. Bizlere emanet ettiğiniz vatanımıza layıkıyla sahip çıkmak için var gücümüzle çalışıp emanetinize halel getirmeyeceğiz. Vatanımız, bayrağımız ve istiklalimiz için bu topraklar için toprağa düşmüş şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum. Ruhunuz şad olsun."

Yılmaz ve beraberindekiler törenin ardından, ziyaret ettikleri şehit mezarlarına karanfil bıraktı.

Anma programına, Sivas Valisi Davut Gül, CHP Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, Belediye Başkanı Sami Aydın, İl Emniyet Müdürü Turan Aksoy, şehit aileleri, gaziler ve vatandaşlar katıldı
Anadolu Ajansı
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim