Öğretmen Diyarı

Babaeski'de Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin İmam Hatip lisesine Dönüştürme kararı mahkemelik oldu
 Babaeski’de Eğitim-Sen üyeleri, Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin İmam Hatip Lisesi’ne dönüştürülmesi ile ilgili ‘yürütmeyi durdurma ve iptal’ davası açtı.

Görünüm Gazetesi Muhabiri Metin KARAKUŞ'un haberine göre; Babaeski’de Eğitim-Sen üyeleri, Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin İmam Hatip Lisesi’ne dönüştürülmesi ile ilgili ‘yürütmeyi durdurma ve iptal’ davası açtı.

Babaeski Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Pansiyonu ile birlikte 2016-2017 eğitim öğretim yılından itibaren Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne dönüştürülmesi Edirne İdare Mahkemesine taşındı.

Babaeski Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin, Pansiyonu ile birlikte 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılından itibaren kademeli olarak kapatılarak, Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne dönüştürülmesi ve kapatılan okulun mevcut öğrencilerinin Babaeski İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne naklen kayıt yaptırmaları veya mezun oluncaya kadar öğrenimlerine bu okulda devam etmelerine dair idari işlemin iptaline ve yürütmesinin durdurulması talebi ile Edirne İdare Mahkemesi’ne gönderilmek üzere Babaeski Asliye Hukuk Mahkemesi’ne dilekçe verildi.

Babaeski Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrenci Velisi Adnan Tunç, Eğitim-Sen Kırklareli İli Temsilcisi Ramazan Özenç, Eğitim-Sen Babaeski Temsilcisi Kerim Demir ve Eğitim-Sen Babaeski Örgütlenme Sekreteri Ercan Eren ile birlikte Edirne İdare Mahkemesi’ne gönderilmek üzere Babaeski Asliye Hukuk Mahkemesi’ne dilekçe verdiler.

Eğitim-Sen Babaeski Örgütlenme Sekreteri Ercan Eren, Hükümet Konağı önünde yaptığı açıklamada; “Babaeski Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin kapatılmasını önlemek amacı ile Kırklareli Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yürütmeyi durdurma ve iptal davası açıyoruz. Bugün arkadaşlarımız ile birlikte Edirne İdare Mahkemesi’ne gönderilmek üzere Babaeski Asliye Hukuk Mahkemesi’ne dilekçe ile başvurumuzu yapıyoruz. Çıkacak olan sonucu da takip edeceğiz ve bu işi istediğimiz şekilde sonuçlandırmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak:
www.kamugundemi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim