Öğretmen Diyarı

Aynı okuldan 7 müdür!

MEMURLAR- İzmir’de 750’ye yakın ilk ve orta dereceli okul müdürü, performans değerlendirmesine tabi tutulurken 75 ve üzerinde puan alamayan 480 okul müdürü koltuğunu kaybetti. Yerini koruyan müdürlerin 132’si başka okullara tayin isteyip giderken, diğerleri kendi okulunda “Göreve devam” dedi. Müdür adayları bu ay içinde girecekleri mülakatın heyecanını yaşarken, Bayındır’da yönetmeliğe karşın müdür görevlendirmeleri yapılması başta veli ve sendikaların tepkisine neden oldu.

3.5 YILLIK DENEYİM YETTİ

 

Yönetmelikteki mevcut yöneticiler başlıklı geçici maddenin ikinci fıkrası ’2013-14 ders yılı bitiminde yöneticilik görevi sona eren müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcıları, bu yönetmelikte öngörülen usul ve esaslara göre yerlerine görevlendirilen yöneticiler göreve başlayana kadar göreve devam ederler’ denilmesine karşın, Bayındır’da görevleri sona eren yöneticilerin yerine 25 öğretmen çeşitli okullara müdür ve müdür yardımcısı olarak görevlendirildi. Bayındır’ın en gözde okullarından Kazım Dirik Ortaokulu’nda mevcut 22 öğretmenin 7’sinin yönetici vekili olarak çevre okullarına görevlendirilmeleri dikkat çekti. Bu okulun müdürlüğüne de 3.5 yıllık meslek geçmişi olan imam hatip meslek dersi öğretmeni getirildi.

 

EĞİTİM OYUNCAK EDİLİYOR

 

Görevlendirmelerin yönetmeliğe aykırı olduğunu belirten Türk eğitim Sen 1 Nolu Şube Başkanı Merih Demir, şunları söyledi: “Görevlendirilen 25 öğretmenden 2’si dışında tümünün Eğitim Bir Sen üyesi olması tesadüf değil. Değerlendirmelerin neye göre yapıldığını göreceğiz. Eğitim kurumları maalesef birilerinin gelecek hayallerinin oyuncağı durumuna getirilmeye çalışılıyor.”

Anahtar Kelimeler:
Aynı Okuldan 7 Müdür!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim