Öğretmen Diyarı

Avcı'nın Dershane Kararı Hakkındaki Yorumu, Soru İşaretlerine Neden Oldu!

Eskişehir'de AK Parti İl teşkilatı tarafından düzenlenen bayramlaşma törenine katılan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Anayasa Mahkemesi'nindershanelerin kapatılması ile ilgili verdiği iptal kararını yorumladı.

Öğrencilerimizi Kurda Kuşa Kaptırmayız

Anayasa Mahkemesi'ne iptal için başvurulduğundan beri gerçekleşebilecek her türlü alternatif senaryo üzerinde çalışmalarını tamamladıklarını belirtenNabi Avcı, "Anayasa Mahkemesi'nin gerekçeli kararı her ne olursa olsun gereğini yaparız, hiçbir öğrencimizi mağdur etmeyiz, öğrencilerimizi ortada bırakmayız, öğrencilerimizi kurda kuşa kaptırmayız." dedi.

Kargaşa Çıkmamalı

Henüz AYM'nin gerekçeli kararı açıklanmadan, söylentiler üzerinden kargaşa çıkmaması gerektiğinin altını çizen Avcı, "Gerekçesi her neyse o karar çerçevesinde yine hukukun içinde kalarak çocuklarımızın, gençlerimizin ve girişimcilerimizin hukukunu koruyacak tedbirleri başından beri zaten aldık onları uygulamaya koymakta bir saniye bile tereddüt etmeyiz." diye konuştu.

Mahkemenin Kararları Uygulanabilir Bir Süre İçinde Olmalı

"Biz Milli Eğitim Bakanlığı olarak ne yaptığımızı, ne yapacağımızı çok iyi biliyoruz" diyen Nabi Avcı, Anayasa Mahkemesini sert bir dille eleştirdi. Avcı, "Anayasa Mahkemesi de dahil mahkemelerin kararları verirken kararını zamanında yani uygulanabilir bir süre içinde vermeleri büyük önem taşıyor. Dolayısıyla önümüzdeki günlerde Milli Eğitim Bakanlığı'na yönelik, Milli Eğitim Bakanlığı'nın icraatına yönelik bu tür kanun dışı korsan girişimler olursa diye şimdiden bunları mahkemelere hatırlatıyorum. " ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: sendikahaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim