Öğretmen Diyarı

Avcı: Yeni bir sınav icat etmiyoruz

 Bakan Avcı, SBS bu yıl ortaya çıkmış birsorun değil, yıllardır tartışyoruz. Lisedüzeyinde bazı okullar kontenjandan fazla talep alıyor onlarda bunların arasından nasıl alacağına karar vermesi gerekiyor. Bu konuda farklı yöntemler denendi en sonSBS modeli denendi dedi. 

Her zaman SBS'de çözüm arayışında olduk

 

Avcı: Velilerin SBS ile ilgili haklı şikayetleri vardı. Bizde bunları dikkate aldık ve çözümbulma arayışına girdik. Öğretmenler dahisınavı kazanacak ve kazanamayacaköğrenciler diye ayrım yapıyordu ve bizde bu düzeni değiştirmek için yıllardır uğraşıyorduk. Bu yıl 8. sınıflardan başlıyoruz özellikle vurguluyorumyeni bir sınav icat etmiyoruz. Zaten öğrenciler yıl içinde derslerden sınava giriyor. Öğrencilerburada aldığı puanlarla yerleşecek. Verilecek notlar şişirilmesin diye notları kontrol altına alacağız. Üç yazılı olacaksa bir sınavın sorularını merkezden göndereceğimiz sorularla yapacağız. O gün yapılacak sınavda başlarında kendi öğretmenleri olmayacak, başka okuldan gelecek bir öğretmen olacak.
meb personeli.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
nuri 2 yıl önce

sayın bakanım eğer değişmezse seneye bu vakitlerde 'Velilerin,yeni sistemle ilgili haklı şikayetlerini dikkate alarak'yeni bir çözüm bulma arayışında olacaklar....bu sistemin yürümeyeceğini,bizim için çok erken olduğu,alt yapısının tam oturtulmadığını öngörmek için illa tecrübemi etmek lazım.?

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim