Öğretmen Diyarı

Avcı : Serbest Kıyafet Asıl Şimdi Serbest Oldu

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı,serbest kıyafet yönetmeliği ile de okullarda serbest kıyafet uygulamasının gerçekten de serbestleşmiş olduğunu, seçeneklerin arasına formanın da katılmış olduğunu kaydetti.

‘SERBEST KIYAFET UYGULAMASI GERÇEKTEN SERBEST OLDU’

Okullarda kılık kıyafet düzenlemeyle tüm okullarda serbest kıyafet dışında forma da giyilebileceğini hatırlatan Bakan Avcı, artık velilerin ne istiyorsa onu tercih edebileceğini yineledi. Bakan Avcı, şöyle konuştu: “Bildiğiniz gibi özel okullarda yönetmeliğe göre velilerin yüzde 60'nın talebi doğrultusunda forma seçebiliyorlardı. Şimdi biz resmi, özel bütün okullarımızda yüzde 60'ta değil yüzde 50 artı 1 velilerimiz ne istiyorlarsa onu tercih edebilecekler. Böylece serbest kıyafet uygulaması gerçekten de serbestleşmiş oldu. Seçeneklerin arasına formada katılmış oldu. Ben özellikle kız çocuğu velilerimizin bu konudaki şikayetlerini, beklentilerini bildiğim için bunu özellikle annelerle paylaşmak istedim.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Samet Namlı 2 yıl önce

Sayın Bakan,

Kıyafet serbesliği sadece öğrencileri ve türbanlı öğretmenleri mi kapsıyor? Biz erkek öğretmenlerde -örneğin kravatsız kot pantolon-kazak- derse girebilecek miyiz? Avrupa Ülkelerinin tümünde böyle çünkü...

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim