Öğretmen Diyarı

Avcı: Okuma salonları eğitimimize büyük değer katıyor

Okuma salonlarının öğrenci ve ailelerine büyük katkılar sağladığını söyleyen Avcı, “Bu tür gönüllü katkıların eğitimimize ne büyük değer kattığını, son zamanlarda daha iyi anlıyoruz. Burası sadece çocuklar için değil, aileler için de hizmet etmek üzere tasarlanmış bir yapı.” diye konuştu.

Emek Mahallesi’nde 500 öğrenci ve velisine ücretsiz hizmet veren Emek Okuma Salonu, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı’nın katılımıyla açıldı. Odunpazarı ve Yağmur Dostluk Derneği işbirliği ile hizmete giren salonunun açılışına, AK Parti Eskişehir milletvekilleri Salih Koca ve Ülker Can, Eskişehir Valisi Dr. Kadir Koçdemir, Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, Yağmur-Der Başkanı Erol Gül ve çok sayıda vatandaş da katıldı.

Okuma salonuna girişte çocuklar tarafından çiçeklerle karşılanan Bakan Nabi Avcı, okuma salonlarının, çocukların ve ailelerinin eğitilmesinde önemli bir katkı sunduğunu söyledi.

"Bu tür gönüllü katkıların eğitimimize ne büyük değer kattığını son zamanlarda daha iyi anlıyoruz. Burası sadece çocuklar için değil, aileler için de hizmet etmek üzere tasarlanmış bir yapı. Sizler de bu kurumdan ilginizi esirgemeyiniz." diyen Avcı, çocuklar için yeni ve sıcak bir ana kucağı açıldığını dile getirdi.

Avcı, şöyle devam etti: “Buraya her fırsatta gelin zaman içerisinde burası beldemizin kültür merkezi haline gelir. Burada sadece kitap konuşulmaz, güncel konular da konuşulur. Burası bir hizmet mekânıdır. Hayırlı olmasını diliyorum.”

Odunpazarı Belediyesi Başkanı Burhan Sakallı ise Yağmur Dostluk Derneği'nin işbirliği ile açılan salon sayesinde çocuklara önemli bir eğitim yuvası kazandırıldığını söyledi. Mahalleli vatandaşların ve eğitime gönül veren herkesin bu kurumları desteklemesi gerektiğini söyleyen Sakallı, projeye emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından okuma salonunun açılışı gerçekleştirildi. Bakan Avcı ve beraberindekiler daha sonra binayı gezdi. Öğrencilerle bir süre sohbet eden Avcı, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Cihan Haber Ajansı

Memurlar.net


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol