Öğretmen Diyarı

Avcı : Okul Kıyafetinde Anket Ne Diyorsa O Olacak

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Her okulda velilerin yüzde 51'i ne istiyorsa olacak dedik. Velilerimizin yüzde 51'i 'serbest kıyafet olsun' diyorsa serbest kıyafet, yüzde 51'i ya da fazlası 'forma olsun diyorsa' forma olacak. Dolayısıyla karar sizin kararınız olacak" dedi.

Avcı, Kağıthane Belediyesi ile hayırsever Erden Timur'un katkılarıyla yeniden yapılan Nef İlkokulu'nun açılış törenine katıldı.

Törende konuşan Avcı, kürsüye gelen bir kız çocuğunun kendisine verdiği notta "Sayın Bakanım okullarda forma uygulaması istemiyoruz" yazdığını söyleyen Avcı, şunları kaydetti:

"Her okulda velilerin yüzde 51'i ne istiyorsa olacak dedik. Velilerimizin yüzde 51'i 'serbest kıyafet olsun' diyorsa serbest kıyafet, yüzde 51'i ya da fazlası 'forma olsun diyorsa' forma olacak. Dolayısıyla karar, sizin kararınız olacak. Siz forma istiyorsanız ki, okullarda yapılan anketlerde ben de görüyorum, çok yüksek oranda forma talebi çıkıyor ve onlar formaya geçiyorlar. Yani serbest kıyafet seçenekleri içerisinde forma seçme hürriyetiniz de var.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol