Öğretmen Diyarı

Avcı: Kız öğrenciler erkeklere fark atmaya başladı

Eskişehir'de Mehmet Akif Ersoy'un Çanakkale Şehitleri'ne yönelik yazdığı şiiri ezbere okuma yarışmasının Gazi Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nde düzenlenen ödül törenine katılan Bakan Avcı, başarılı olanlar arasında kız öğrencilerin fazla olmasına dikkat çekti. Son yıllarda yapılan yarışmalarda kız öğrencilerin başarılı olduğunu ifade eden Avcı, "Bugün başarılı olan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Bugün sizinde ilginizi çekmiştir. Benimde ilgimi çekti. Başarılı olan kızlar olağanüstü çoğunluktalar. Bütün yarışmalarda da bu dikkatimi çekiyor. Erkeklere bir uyarı olsun diye söylüyorum. Kızlar her kulvarda arayı açıyor" diye konuştu.

 

Çanakkale Şehitleri'ne lise öğrencilerinin ve öğretmenlerinin ayrı bir borcu olduğunu vurgulayan Bakan Avcı, şöyle devam etti:

 

"Milli Eğitim Bakanı olarak Çanakkale ile ilgili bir konu açıldığı zaman çok duygulanıyorum. Çanakkale Şehitleri'ne lise öğrencileri ve öğretmenleri olarak ayrıca borcumuz var. Çünkü o dönemin kayıtlarını incelediğimizde 1915 tarihli okul kayıtlarında bakıldığında genellikle 'Okulumuz bu yıl mezun vermemiştir' yazıyor. Pek çok lisemiz o yıl mezun vermedi. Bundan dolayı çok okuyarak, çok çalışarak borcumuzu ödemeye çalışalım. Bugün öğrencilerimize, Mehmed Niyazi Özdemir'in Çanakkale Mahşeri kitabını tavsiye etmek istiyorum."

 

Konuşmanın ardından Bakan Avcı, 110 öğrencinin katıldığı yarışmada başarı gösteren 45 öğrenciye çeyrek altın ile bir takım hediyeler verdi.

 

\"İhlas

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol