Öğretmen Diyarı

Avcı'dan Öğretmen Alımları ve KPSS ÖABT Konusunda Son Dakika Açıklaması
Öğretmen Alımları Konusunda KPSS Yetersiz Kalıyor

Eski Milli Eğitim Bakanı, Kültür ve Turizm Bakanı Sn. Nabi Avcı Öğretmen alımlarında yapılması planlanan yenilikler ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sadece KPSS'nin yetersiz kalacağını dile getiren Nabi Avcı , "matematik bilmek bir şey, matematiği öğretmek başka bir şey" dedi.

 

KPSS Dediğimiz Sınav Neticede Bilgi Ölçen Bir Sınav


Nabi Avcı  : " Öteden beri bizim öğretmen seçme ve değerlendirme ve görevlendirme yöntemimizin çok sağlıklı olmadığını herkes kabul ediyordu. Niye sağlıklı değil, çünkü bugüne kadar kamudaki diğer alımlarda olduğu gibi KPSS esas olarak alınıyordu. KPSS dediğimiz sınavda netice itibariyle bilgi ölçen bir sınav, ama öğretmenlik sadece bilgi ile yapılan bir müessese değil. Siz çok iyi matematik biliyor olabilirsiniz, ama matematik bilmek ayrı bir şey matematiği öğretmek farklı bir şey. Dolayısıyla öğretmenliğin çok önemli özellikler isteyen bir meslek olduğunu kabul etmeli. Dolayısıyla hem bu özellikleri taşıyan, hem bilgisi ile gerekli nitelikleri taşıması  gerekir.Milli Eğitim Bakanlığı bu öğretmen seçmelerini, mülakatlarla takviye ederek yapacak. Milli Eğitim Bakanımızın açıkladığı gibi bu durum (mülakat) çok daha sağlıklı olacaktır." dedi.


Kaynak:Kamupersoneli.net | Ankara

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
beri karakaya 1 yıl önce

Umarım mülakat ta torpil yapılmaz inşAllah adaletli davranirsiniz. Çünkü yıllardır mülakat sisteminde hep torpil yapılarak birçok öğretmen arkadaşlarımın hakkına girildi umarak t.c devleti bu kez adaletli davranir.

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim