Öğretmen Diyarı

Atanan Öğretmenler Ne Zaman Göreve Başlayabilecek?

Atanan Öğretmenler Ne Zaman Göreve Başlayabilecek? 40 bin öğretmen atamasıiçin son başvuru günü MEB, eğitim kurumlarına ilk atama, açıktan ve kurumlar arası yeniden atama ve milli sporcuların ataması kapsamında 87 branşta, 40 bin öğretmen atayacak. Atamalar ise 9-10 Eylül'de. Öğretmenler, 11 Eylül'den itibaren tebligat beklemeksizin atandıkları il milli eğitim müdürlüğüne başvurarak göreve başlayabilecek.  

Göreve erken başlamak neden önemli?
Sebeplerden bir tanesi görev yapacağınız şehire ve okula en kısa sürede oryantasyon sürecini atlatmanız. Bir diğer sebep ise ilk ay alacağınız ücret ile ilgili. Memuriyette aylık peşin yani çalışmadan önce alındığı için 15 eylül de 15 eylül-15 ekim aralığı için maaş alınacak. Buna ek olarak göreve başlama tarihiniz ile 15 eylül arası ücretiniz de yatacak ki bu da yaklaşık günlük 60TL civarında olacak. 11 eylülde göreve başlandığı düşünülürse 240TL artı ücret maaşınıza eklenecek.

 

Yeni bir atama dönemindede siz değerli öğretmenlerimizin yanında olan mebpersonel.com ekibi olarak atamalardada siz değerli okuyucularımızın yanında olacağız.
meb personeli.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol