Öğretmen Diyarı

Atanan Değil, Seçilen Müdür Dönemi Başladı

Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, çok yorucu ve titiz bir çalışmayla yürüttükleri yönetici görevlendirme süreci hakkında bilgi verdi. Bozkurt konuşmasında, atanan müdür döneminin sona erdiğini, seçilen müdür döneminin başladığını...

Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, çok yorucu ve titiz bir çalışmayla yürüttükleri yönetici görevlendirme süreci hakkında bilgi verdi. Bozkurt konuşmasında, atanan müdür döneminin sona erdiğini, seçilen müdür döneminin başladığını vurguladı.

Ankara’nın bütün ilçelerinde görev yapan okul müdürlerinin mesleki gelişimleri amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından üç aşamada gerçekleştirilecek ve 27 Mart tarihine kadar devam edecek olan Eğitim Yönetimi Seminerleri açılış toplantısıyla başladı.

Dikmen Nevzat Ayaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapılan törende Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, çok yorucu ve titiz bir çalışmayla yürüttükleri yönetici görevlendirme süreci hakkında bilgi verdi. Bozkurt konuşmasında, atanan müdür döneminin sona erdiğini, seçilen müdür döneminin başladığını vurguladı.

Böyle bir seminere neden ihtiyaç duyduklarını anlatan Bozkurt: “ Görevlendirdiğimiz müdürlerimize, seni seçtik; haydi git okulunu yönet, biz sana güveniyoruz, sen zaten çok yeteneklisin, diyebilirdik.  Ancak biz arkadaşımızın karşılaşabileceği yönetsel sorunlarla başa çıkmasını sağlayacak ve lider yönetici olmasına yardımcı olacak bir eğitimden geçmesinin yerinde olacağını düşünüyoruz.” dedi.

Çağın gereklerine uygun olarak takım ruhuyla çalışan, görev adamı ve lider kişilikli bir yöneticinin başarılı olabileceği bir dönemde olduklarını belirten Bozkurt: “ Yoran ve yorulan değil; yetki ve sorumlulukları paylaşarak hem rahat eden hem rahat ettiren müdür olmanızı arzu ediyoruz.” dedi. Bozkurt, konuşmasında lider ve vizyoner yöneticiye ihtiyaç duyulan bir dönemde yaşadıklarını dile getirdi. Eğitim programına katılan ‘seçilmiş’ müdürlerin bu niteliklere ve potansiyele haiz olduğunu sözlerine ekledi.

kamu.tv.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol