Öğretmen Diyarı

Atanamayan Öğretmen Kalmayacak

Atanamayan öğretmenler günümüzde kanayan yara haline gelmiştir ve hergün atanamayan öğretmenlerimizin sayısı biraz daha artmaktadır. Kamu Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK, KPSS puanı olduğu halde atanamayan bir çok öğretmenin olduğunu ve sayılarının 350 bin civarına çıktığını vurguladı. 

 

Kamu Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, bu öğretmenlere yeni iş sahaları açılması gerektiğini ifade etti. İsmail Koncuk'un yaptığı konuşmada, dershaneler kapatıldı ama etüt öğretmenliği uygulamasına geçilmesi gerektiğini öne sürdü. Eğer etüt öğretmenliği uygulaması da uygulamaya konulursa atanamaayn öğretmenlerin kalmayacağını bu nedenle de atanamayan öğretmenlerin olmayacağını müjdeledi. 

 

Peki "Etüt Öğtemeni" nasıl olacak?

 

İsmail Koncuk'un ifadelerine göre; öğretmenler etüt öğretmeni olarak atanmalı. Bu öğretmenler öğrencilerin derslerini takip edip gerekirse evlerinde de onları kontrol etmeli ve sıraları geldikçe normal öğretmenliğe geçirilmelidir. 

 

Kamu Sen Genel Başkanı İSmail Koncuk'a göre bu uygulamayı yapmak hiç de zor değil yeter ki yetkililer, atanmayı bekleyen öğretmenleri atamaya karar versin.

 

mebpersonelleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol