Öğretmen Diyarı

Atanamayan öğretmen Akşener\'in yolunu kesti...

Meral Akşener'in pazar ziyareti sırasında önüne geçip, durduran bir çocuk babası Beden Eğitimi

öğretmeni Gürcan Koşul, "Sizin de bir öğretmenolduğunuzu bildiğim için bizim sorunlarımızı anlayacağınızı umut ediyorum. Bütçe görüşmeleri sırasında öğretmenlere seslenip, 'Sizleri sabırla dinleyeceğim' demiştiniz. Bildiğiniz gibi çarşamba günü tüm Türkiye genelinde öğretmen arkadaşlarımız eylem yaparak seslerini duyurmaya çalıştılar. Ama ne yazık ki bu iktidar sesimizi duymuyor. 2012 yılında KPSS sınavına 18 bin 985 beden eğitimiöğretmeni katıldı. Bu öğretmenlerden 2 bin 500 kişi göreve başladı. Ama aynı yıl sınıf öğretmenliğinden beden eğitimi öğretmenliğine 4 bin 700 kişi kaydırıldı. Bunlar bizim hakkımızı gasp etti" dedi.

Öğretmen Koşul, Talim Terbiye Kurulu tarafından uygulamaya konulan okullarda beden eğitimi derslerininkaldırılmasına ilişkin şikayetini dile getirip, "Şu anda Rusya'da kış olimpiyatları düzenlenmekte. Buolimpiyatlarda 6 sporcumuz bulunuyor. Başbakanımız da açılışa katılmıştı. Şimdi kendisi bununla mı gurur duyuyor? Bunu çok merak ediyorum. Siz daha önceki bir konuşmanızda bizi sabırla dinleyeceğinizi belirtmiştiniz. Atama bekleyen bir beden eğitimi öğretmeni adayıyım. Evimi geçindirebilmek için halk eğitim merkezlerinde 165 Liraya çalışmak zorunda kalıyorum. Bu ülkede bazı okullarda ve meslek liselerinde beden eğitimi dersleri bir haftadan beridir kaldırıldı. 2 bin 500 öğrenci mağdur oldu. Bu iktidar, bu hükümet insanların obez olmasını mı istiyor? İnsanların internet başında oturmasını mı istiyor? Bu söylediklerimi lütfen Başbakana, Milli Eğitim Bakanlığı ve Gençlik ve Spor Bakanlığı'na iletin. Biraz empati yapın bizim yerimize kendinizi koyun. Bizim bu çığlığımızı ve bu haykırışlarımızı lütfen iktidar partisine iletin" diye konuştu.

Bunun üzerine Akşener, kendisinin de 1.5 yıl öğretmenlik yaptığını hatırlatıp, "Sevgili öğretmenim. Ben de sizinle aynı yoldan geliyorum. Bu konuda gerekli çalışmaları yapacağım" dedi.

\"Doğan                                                                                                                                                                                                                                memurlar.net
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim