Öğretmen Diyarı

Ataması Yapılmayan Öğretmenler 24 Kasım’da Ankara’da Eylem Yapacak

 Ataması Yapılmayan öğretmenler 24 Kasım Öğretmenler Gününde Ankara’da kitlesel bir eylem kararı aldı. Öğretmenler yapacakları eylemle ilgili bir açıklama yaptı ve tanıtımvideosu hazırladılar.

Ataması Yapılmayan Öğretmenleryaşadıkların sıkıntıları gündemde tutmak için Memur Ajansı ailesi olarak ciddi emek veriyoruz. Bu desteğimizi artarak sürdürmeye devam edeceğiz zira ülkemizde kanayan bir yara durumunda 0lan bu meseleyi siyasi veekonomik parametrelere göre yorumlayan hükümetler bu mağduriyetleri sürdürmeye devam ediyor. Bu anlamda 24 Kasım’da öğretmenlerin yapacağı eylemi takipedeceğiz.

Öğretmenlerden 24 Kasım Eylemi ile ilgili Açıklama

Bir önceki seçimlerde şubat ataması öncesinde kasım aralık atamalarının da yapılması bu yıl için umutları kamçılayan en önemli olgu. Kasım ya da Aralık için kesinlik var yada duyum var kimse diyemez ancak önceki yıllara bakarak umudumuz var diyebilir herkes.

Ancak atama oturduğunuz yerden gelmez arkadaşlar. Baskı şart,etkinliklere aktif katılım şart. En önemlisi 24 Kasımda Ankara’da olup sesimizi duyurmak.

Ek atama öncesi Ankara eylemi nasıl ki ses getirdi ve ek atamalar yapıldıysa 24 Kasım’da 1 Aralık ya da Şubat’ı getirebilir arkasından. Bu nedenle 1 ay öncesinden titiz bir hazırlık yaparak her yönüyle herkesin içine sinen bir eylem şart. Ancak unutulmamalı ki siyasetin bulaştırılmadığı bir eylem olmalı bu. Haklı iken haksız duruma düşmemeli kimse.

Eylem için bende varım diyenler ”onurum için Ankaradayım” grubunada üye olsunlar. Eylem öncesi her şehirden katılım ve destek şart.
Ara atama konusunda her zaman destekçinizim. Bu onurlu mesleği yapma yolunda atamalar için Allah yar ve yardımcınız olsun.

 
Ataması Yapılmayan Öğretmenler 
 
personelmeb.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol