Öğretmen Diyarı

ATAMALAR DA OLUR 3600 DE!

Bu seçimler oldukça ilginç geçiyor. Muhalefet partilerinin öğretmenlerle ilgili vaatlerine alternatif vaatlerle karşı çıkması beklenen iktidar bu vaatlerin neden yerine getirilemeyeceğini izahla uğraşıyor.


Sanki 350 bin gencin atama bekleyen öğretmen durumunda olmasının mevcut iktidarın hiç sorumluluğunda değilmiş gibi açıklamalar yapılması gerçekten ilginç. Hatta Sayın Avcı'nın 'Atanamayan öğretmenler' ifadesine bile karşı çıkması gerçekten kayda geçirilmesi gereken bir husustur. Hayır Sayın Avcı, size katılamıyoruz. Bu kişiler bal gibi de atanamayan öğretmenlerdir. pedagojik formazyon alan veya eğitim fakültesinden mezun herkes devlet kurumlarında öğretmenlik yapmaya aday kişilerdir. 


Geçtiğimiz yıllarda en azından dershanelerde çalışma imkanı bulan atanamayan öğretmenler bu da ellerinden alındığına göre ne yapacaklardır. Dolayısıyla MEB'in tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde toplu atamalar yapması bir lütuf değil mecburiyettir.


Öğrenci velilerine şunu mu diyorsunuz: 'Biz dershaneleri kapatık, öğrencilerinize dışarıdan destek alma imkanınız olmayacak, bizim okullarınızla yetinmek zorundayız, aynı zamanda biz mali gerekçelerle öğretmen ataması da yapmıyoruz ve siz ücretli öğretmenlerle yetinmek zorundasınız.'


Bir de 3600 ek gösterge konusu var ki evlere şenlik. Düşünebiliyor musunuz bazı eğitim siteleri ve sendikaları sırf muktedirlere şirin görünmek için bunun mümkün olamayacağını izahla meşgul. düşünün ki hükümet güdümündeki bir sendika değil de öğrtmenlerin haklarını kanırta kanırta arayan dişli bir eğitim sendikası yetkili olsaydı. tamamı lisans mezunu 800 bin öğretmenin yapamayacağı şey mi olur Allah aşkına!


Türkiye'de inanılmaz şeyler yaşanıyor, hangi birini yazalım!


Müstakim KORKMAZ


Kaynak: personelmebhaber.net

Anahtar Kelimeler:
atamalar da olur 3600

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim