Öğretmen Diyarı

Atama bekleyen öğretmenlere kötü haber!

Atama bekleyen yüz binlerce öğretmene kötü haber geldi.

Milli Eğitim Bakanlığı Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı üzere Ocak ayında 15 bin öğretmen ataması gerçekleştirecek. 19. Milli Eğitim Şurasında İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu tarafından Aralık ayı içerisinde önce eş durumu tayinlerinin yapılacağı daha sonra öğretmen atama kılavuzunun yayınlanacağı bilgisi alınmıştı. Ayrıca aydoğdu, Ocak ayı 15 bin öğretmen atama kılavuzunu Aralık ayı bitmeden yayınlayacaklarını açıklamıştı.

 

Aralık ayının ortalarına geldiğimiz şu günlerde MEB'den ne eş durumu tayinleri ne de öğretmen atamaları konusunda bir duyuru gelmedi. Alo 147'den alınan bilgiye göre ise 15 bin öğretmen ataması henüz resmilik kazanmadı. Durum böyle iken ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurum / kuruluşlarından en uyuşuk olanı olduğu düşünüldüğüne göre ve Eylül ayında yapılan öğretmen atamalarının oldukça gecikmesi, MEB'in işi eline yüzüne bulaştırması konuları bir araya getirildiğinde öğretmen atamalarının kesinlikle gecikeceğini söylemek bir sürpriz olmayacaktır.

 

Eş durumu tayinleri için duyuru yapılacak ve eş durumu tayinleri gerçekleştirilecek. Bu arada 15 bin öğretmen ataması resmilik kazanacak ve bakanlık eş durumu tayin sonuçlarından sonra kılavuz yayınlayacaktır. Hamza Aydoğdu'ya göre Aralık bitmeden kılavuz yayınlanacak. Fakat bu nasıl olacak hala bilinmiyor.

 

Eylül ayında yaşadığımız manzarayı unutmamışken öğretmen atamalarının ikinci dönemin başlayacağı 9 Şubat 2015 Pazartesi gününe yetişemeyebileceği konuşuluyor. 2015 Öğretmen atamaları ile ilgili her türlü gelişmeyi takip edip siz değerli okuyucularımıza bilgi vermeye devam edeceğiz.

 

2015 Ocak ayı öğretmen atamaları kontenjanlarının arttırılması ve bir an önce atamaların yapılması dileği ile...

 

Meb Medya - Özel Haber

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol