Öğretmen Diyarı

Atama Bekleyen Öğretmenlerden Yeni Atak!

Taleplerinin, kendileri için olduğu kadar ülkenin geleceği için de önemli olduğuna dikkat çeken öğretmen adayları, sorunlarını hükümetin gündeminde tutmak için ellerinden geleni yapıyorlar.
2014 yılının başında ücreti öğretmen olarak çalışan öğretmen adaylarının görevlerini bırakarak öğretmen açığı ve atanamayan öğretmenlerin sorunlarına dikkat çekecekleri eylem planına bir yenisi eklendi. Sosyal medyada örgütlenen öğretmen adayları, 400 Bin imza toplayarak yetkililere iletecekler. İmzaları, sosyal medya aracılığı ile her ilde tespit ettikleri admin’e ulaştırmayı planlayan öğretmen adaylarının yarım milyon imza hedefi ile çalışmalara başladıkları belirtiler. Kampanyalarına meslektaşlarından, öğrenci velileri ve eğitim gönüllülerinden de destek bekleyen öğretmen adayları konuyla ilgili açıklamalarında şu ifadeyi kullandılar:

“Herkes toplamış olduğu imzaları bulunduğu ildeki admin arkadaşlarımıza ulaştıracak, il gruplarındaki adminler belirli bir tarihte bu imzaları Ankara grubumuza yollayacaklar. Ankara'da birleştirilecek bu imzalar randevu alınarak basınla birlikte yetkili makamlara sunulacak. Herkes elini taşın altına koyarsa bu etkinliğimiz çok büyük ses getirecektir. İmzalar mavi kalemle atılacaktır. Kampanyamızın hükümet aleyhinde bir kampanyaya dönüşmemesine dikkat etmemiz gerekir. Bizim tek amacımız, atama bekleyen öğretmenlerin atanarak öğretmen açığının kapatılmasıdır.”


\"\"

 

www.gazetekamu.com
kpssrehber.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol