Öğretmen Diyarı

Atama Bekleyen Öğretmenlerden Maaş Tepkisi

 "24 Kasımda öğretmene bir maaş ikramiye verilmesi konuşuluyor. Net 1850 lira civarı bir para 800 bin öğretmene ekstradan verilecek anlamına geliyor. 

800bin öğretmene bir maaş ikramiye verilmesi için ödenecek ücret TAM 66600 öğretmenin BİR YILLIK MAAŞINA denk geliyor. 

 

Yani şu demek oluyor: 24 Kasımda öğretmene verilecek ikramiye ile TAM 66600 ÖĞRETMEN ATAMASI yapılabilir ve 66600 atama bekleyen öğretmen hayallerine umutlarına kavuşabilir.

 

Ülkemizde halen herşey atananlar için yapılıyor, eş durumu atamaları, ek ders ücreti artırılması, ikramiyeler vs herşey atanmış geleceğini kurtarmış 800bin öğretmen için yapılıyor. Oysaki geleceği belirsiz işsiz güçsüz, çoğu orda burda çalışan atama bekleyen 350 bini düşünen kimse yok.                                                                                                                                                                               ABBAS BEY DEVLET NEDEN HEP ATANMIŞ ÖĞRETMENLERE ÇALIŞIYOR.BİZ YILLARDIR ATAMA BEKLİYORUZ.BÜTÇE FALAN HİKAYE ANLATIYORLAR.VERECEĞİ İKRAMİYEYLE ÖĞRETMEN ATAMASI YAPMASI DOĞRU OLMAZ MI? SİZDEN RİCAM BUNU BİR YAZINIZDA DİLE GETİRİR MİSİNİZ? ÇÜNKÜ BİZLERİ SİZDEN BAŞKA ANLAYAN DİNLEYEN YOK.TEŞEKKÜRLER.."


Kaynak: egitimajansi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Emrah 2 yıl önce

Maaş konusunda bazı terimlere çok dikkat etmek gerekir. Bir kaç ay önce Gezi olaylarında görev alan polislere 24 maaş ikramiye verilmişti. Duyduğunuzda insanın içi gidiyor ama hiç öyle düşündüğünüz gibi değil. Kimse kimseye 24 tane 2 bin lira vermiyor, 24 tane 40-50 TL veriyor. Memurların maaşı bir çok kalemden oluşur ve çıplak maaş çok komik rakamlardır. Ödüllendirmeler falan bu komik rakamlar üzerinden yapılır.

Yani 24 Kasım'da ikramiye verseler dahi bu 40-50 TLyi geçmeyecektir.

Ayrıca böyle bir ikramiyenin verilmesi de çok ütopiktir. Boşu boşuna ortalığı bulandırmanın, diğer memur ve atama bekleyen arkadaşlarımızı gücendirmenin, üzmenin hiç bir manası yoktur.

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim