Öğretmen Diyarı

Askerlik ne zaman 12 aya indirilecek?

Kurban Bayram namazını Ankara Kocatepe Camii'nde kılan Bülent Arınç, vatandaşlarla cami içinde bayramlaşmasının ardından çıkışta gazetecilerin sorularını cevapladı. Konuşmasında bayram namazını yanlışlıkla 'Hacı Bayram Camii'nde kıldığını ifade eden Arınç, milletin ve İslam aleminin bayramını tebrik etti. Arınç, 'Allah tekrarına eriştirsin, bunlar mutlu olduğumuzgünlerdir. Milletçe ve bütün İslam alemi, huzuriçerisinde sükunet içerisinde, güzel bir bayram geçirir ve güzel günlerin müjdecisi olur.' dedi.


Arınç, 'Müslümanlar, Arafat'taydı bugün de inşallah hacı oldular. Milletimizden binlerce, 10 binlerce insan da bu yıl hacca gitti. Özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Türkiye'den hacca giden kardeşlerimizin haclarının kabul olmasını diliyorum. Onlara inşallah eşleriyle, çocuklarıyla, aileleriyle birlikte huzurlu mutlu günler diliyorum. Bütün milletimiz de büyük bir sevinç içerisinde kardeşlik ve huzur içerisinde bu bayramı idrak edecektir. Hepimiz vazifelerimizi yapacağız.' diye konuştu.


ASKERLİK ÖNÜMÜZDEKİ AY KISALACAK


Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 'askerliğin kısaltılması yönünde kafanızda belli bir takvim var mı'sorusuna şu karşılığı verdi: 'Askerlik 12 aya inecek. Bayramdan sonra yapılacak düzenlemelerle bu süreyi doldurmuş olanlar tedricen terhis edilecekler. Zannediyorum önümüzdeki ay içerisinde böyle birdüzenleme gerçekleşir. Şimdiden askerlerimize hayırlı tezkereler diliyorum. Bundan sonra da görevlerini yapacak kardeşlerimize, gençlerimize başarılar diliyorum. Bu 'demokratikleşme paketi' içerisinde yok ama bildiğiniz gibi bir süredir çalışmalar devam ediyordu. Kısa süreli askerlik aynı kalmakla birlikte uzun süreli askerlik 12 aya indirilecek. İnşallah önümüzdeki ayran itibaren de bu süreyi dolduranlar terhis edilecek,yeni askere gidenler de 12 ay üzerinde gitmiş olacaklar.'

 

 

 
\"Cihan
 
memurlar.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim