Öğretmen Diyarı

Annelerine öğretecekler..

Son olarak Hatice Sağlamer Anaokulu'nda , miniklere verilen 'Ambalaj Atıkları ve Geri Dönüşüm Eğitimi' büyük ilgi gördü. TÜKÇEV uzmanlarından eğitim alan minikler, öğrendiklerini eve gittiklerinde annelerine öğreteceklerini söylediler.

 

Yeni Mahalle Temizlik İşleri Müdürlüğü görevlileri Yavuz Şen ve Zeynep İnci ile TÜKÇEV Kurumsal İletişim Bölüm Yöneticisi Nazlı Pınar Aygündüz ve Kurumsal İletişim Sorumlusu G. Funda Ulutürk'ün gerçekleştirdiği eğitim çalışmasında, 4-5 yaş grubu miniklere her şeyin çöp olmadığı anlatıldı, TÜKÇEV Önce Çocuk Dergisi ve tohum kartları dağıtıldı, Hacivat-Karagöz filmi izletildi.

 

Kağıt, metal, plastik ve cam gibi malzemelerin atık olmadığını öğrenen ve bunların ayrı bir şekilde toplanması gerektiğini anlayan miniklerden bazıları 'Ama benim annem bunları da diğer çöp torbalarına atıyor. Bundan sonra bunların çöp değil atık olduğunu öğrendik. Biz de eve gittiğimizde annelerimize bunların çöp olmadığını öğreteceğiz ve ayrı torbalarda toplanarak dışarı bırakılması gerektiğini söyleyeceğiz' dediler.

 

Yenişafak

Anahtar Kelimeler:
Annelerine öğretecekler..

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol