Öğretmen Diyarı

Anne oğul aynı üniversite de eğitimi alıyor

İzmir'de ev hanımı olan Ebru Tunçgenç katıldığı yemek yarışmaları ardından üniversite eğitimi almaya karar verdi. Oğlu Berk Tunçgenç de lisans eğitimi için aynı üniversiteyi tercih edince anne oğul birlikte eğitim almaya başladı.


Ege Mutfak Zirvesi Yarışması’na katıldıktan sonra akademik eğitim almak isteyen Ebru Tunçgenç, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde Mutfak Sanatları ve Yönetimi Bölümü'nü kazandı. 3 yıldır eğitim gören ve aynı zamanda ev hanımı olan Ebru Tunçgenç'in oğlu da annesinin okuduğu üniversiteye yerleşti.


Oğlu ile birlikte aynı çatı altında eğitim almaktan gurur duyduğunu belirten anne Ebru Tunçgenç duygularını şöyle özetledi:

"Kendimi geliştirerek üniversiteye geldim. Profesyonel mutfak eğitimi almak istedim. Üniversite mezunu olabilmek için de öncelikle sınavlarına girdim. Ardından İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin özel yetenek sınavına katıldım ve başarılı olunca da eğitim almaya başladım Ev hanımıyım, mutfağa karşı her zaman ilgi duydum. Diğer öğrenci arkadaşlarımdan da bu konuda destek gördüm. Lisans ardından lisansüstü eğitime devam edeceğim. Not ortalamasıyla birlikte başarı bursu kazandım. Mutfağı bilimsel açıdan öğreniyorum. Yönetim dersleri de alıyoruz. Bir yıl da İngilizce hazırlık okudum. İngilizce derslerimde de oğlum Berk’den destek aldım. Bana yardımcı oldu. Derslerimde gösterdiğim başarı ile burs kazandım."


Birlikte ders çalışıyorlar

İEÜ Mütercim Tercümanlık Bölümü  birinci sınıf öğrencisi Berk Tunçgenç de, annesiyle farklı bölümlerde lisans eğitimi almanın kendisine gurur verdiğini belirtti. Tunçgenç, “Annemden 2 yıl sonra üniversite sınavını kazandım. O bana büyük bir örnek oldu. Üniversitede birbirimize hiç karışmıyoruz. Akşamları bazen projelerimizden bahsediyoruz, ders çalışıyoruz” diye konuştu.


.

Hürriyet Eğitim

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol