Öğretmen Diyarı

Anne babalar dikkat! Bu tuzağa düşmeyin!Şikayetvar’ın haberine göre: Yaklaşan sınav tarihini fırsat bilen dolandırıcılar, Milli Eğitim Bakanlığı’nın da adını kullanarak Kilis’teki 18 ailenin her birine 2 bin 800 TL’lik senet imzalattırdı. Ailelere kapıdan satış yapan dolandırıcılar, Milli Eğitim personeli olduklarını belirtiyor ve “okuldan öğrencilerin not ortalamasını öğreniyoruz” diyerek güven kazanmaya çalışıyor. Devlet okullarında sınavı kazanmanın çok zor olduğunu ifade eden dolandırıcılar, öğrencilere özel sınav düzenlediklerini belirtiyor ve ailelere sınav giriş kartı teslim ediyor. SMS yolu ile sınav tarihlerini haber vereceklerini söyleseler de bir daha firma ve yetkililerine ulaşmak mümkün olmuyor. 

“Çocuğum benim gibi olmasın, okusun istedim”

Düzenledikleri sınavların tarihlerini SMS yoluyla bildireceklerini söyleyen dolandırıcılar, “Eğer çocuğunuz sınavda başarısız olursa bizim de kurumumuzun imajı sarsılır o yüzden kitapları geri alırız” diyerek aileleri tuzağa düşürüyor.
Konu çocuğun geleceği olduğu ve Milli Eğitim'den geldiklerini söyledikleri için inandığını ifade eden Cumali Ç. “Benim gibi olmasın, okusun istedim, asgari ücretle çalışmama rağmen 2 bin 800 TL’lik senet imzaladım 24 ay boyunca taksit ödeyeceğim, benim gibi 18 aile daha var. Firmayı arıyorum suratıma telefonu kapatıyorlar, bu kadar vicdansızlık olur mu? Bizim iyi niyetimizi kullandılar” diyerek tepki gösterdi.


Şikayetleri görebilmek için: http://www.sikayetvar.com/kategori/egitim

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol