Öğretmen Diyarı

‘Anne-Baba Akademisi’ açılıyor

DHA
Anne-babaların 0-18 yaş aralığındaki çocuklara nasıl destek olabileceği konusunda eğitim vermek için ‘Anne-Baba Akademisi’ açılıyor.

‘Anne-Baba Akademisi’ İzmir Ekonomi Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (EKOSEM) tarafından 9 Ocak’ta başlatılıyor. EKOSEM Müdürü Doç. Dr. Nesrin Oruç Ertürk, ailelerin çocukların fizyolojik ihtiyaçlarını nasıl karşılayacağını bildiğini ancak psikolojik ihtiyaçların sağlanması konusunda yetersiz kalabildiğini söyledi. Çocuklarla sağlıklı iletişim kurmanın onların geleceğe daha güvenle adım atmalarını sağlayacağını vurgulayan Doç. Dr. Ertürk, “Ailelerin, sağlıklı ve özgüvenli çocuklar yetiştirmelerine yardımcı olmak istiyoruz. Çocuklarına yönelik nasıl davranış geliştirmeleri gerekir, çocukla iletişim dilinde neler olmalıdır, bu sorulara ilişkin yanıtlar oluşturacağız. Alanında uzman psikolog, pedagog ve psikodramatistler tarafından verilecek eğitimlerle ailelere yol göstermeyi amaçlıyoruz. İzmir’de kapsamlı olarak Anne-Baba Akademisi’ni gerçekleştireceğiz. Eğitimlere Balçova Belediyesi de destek veriyor” dedi. 
 
Doç. Dr. Ertürk, Uzman Psikolog Şebnem Türkdalı Temizocak’ın, İEÜ Konferans Salonu’nda 9 Ocak’ta 11.00 - 13.00 saatleri arasında “Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite”, 14.00 - 16.00 saatleri arasında da “Çocukta Davranış Sorunları ve Baş Etme Yöntemleri” eğitimlerini vereceğini belirtti. Eğitimlerde, “Veliler Açısından Kariyer Planlamanın Psikolojik Süreçleri”, “Öfke Yönetimi”, “Boşanma ve Çocuk Üzerindeki Etkileri”, “Sınav Kaygısı”, “Sınav Sürecinde Anne Baba Olmak”, “Çocuğa Cinsel Gelişim Nasıl Anlatılır”, “Çocuğun Korku ve Kaygılarıyla Baş Etme”, “Anne Baba Ders Çalış Demekten Kurtuluyor” “Emekliliği Olmayan Meslek Anne Baba Olmak”, “Stresle Baş Etme Yöntemleri” başlıkları tartışılacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol