Öğretmen Diyarı

Ankara’ya 29’uncu anaokulu

DHA
Çocuklar Gülsün Diye Derneği, Türkiye’ye yeni anaokulları kazandırmaya devam ediyor. Gülben Ergen’in kurucusu ve başkanı olduğu Çocuklar Gülsün Diye Derneği, 29’uncu anaokulunu Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda açacak. Okul, derneğin başkan yardımcısı Elvan Oktar’ın annesi Evren Oktar adına ‘Çocuklar Gülsün Diye Evren Oktar Anaokulu’ adına açılışı yapılacak okul, törenin ardından Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlanacak.

Türkiye’nin en çok ihtiyacı olan bölgelerine ve köylerine anaokulları kazandıran Çocuklar Gülsün Diye Derneği, yeni açacağı anaokulunun heyecanını, Cumhuriyet Bayramı’nın coşkusuyla birleştiriyor. Gölbaşı’ndaki yeni anaokulunun açılış töreninin öncesinde Çocuklar Gülsün Diye Derneği’nin ekibi, Gülben Ergen’in liderliğinde Anıtkabir’i ziyaret edecek. Anıtkabir ziyaretinin ardından Çocuklar Gülsün Diye Dernek Başkanı Gülben Ergen, Başkan Yardımcısı Elvan Oktar ve devlet protokolünün katılımıyla okulun açılışı gerçekleşecek. Anaokulu, açılış töreninin ardından Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlanacak. Yaklaşık 100 öğrencinin okul öncesi eğitim alabileceği anaokulu, Çocuklar Gülsün Diye Derneği Başkan Yardımcısı Elvan Oktar’ın annesi Evren Oktar’ın adına yapılacak.

Çocuklar Gülsün Diye Derneği, sponsorları ve bağışçılarının desteğiyle Milli Eğitim Bakanlığı ile imzaladığı protokol çerçevesinde ihtiyacı olan illerde anaokulu yapmak üzere çalışmaya devam edeceği belirtildi.


 

 

 

Anahtar Kelimeler:
ankara ya uncu anaokulu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim