Öğretmen Diyarı

Ankara'da Okullar bugün de tatil

Oğuz DEMİR
Başkent’te 952 bin 450 öğrenci bugün iki haftalık yarıyıl tatiline başlıyor. Yoğun kar nedeniyle bugün de okula gitmeyecek olan öğrenciler, karnelerine ise e-okul üzerinden ulaşabilecek.

Ankara’da, okul öncesi eğitim kurumları ile ilk ve orta dereceli okullarda okuyan 952 bin 450 öğrenci bugün iki haftalık sömestir tatiline giriyor. Yoğun kar yağışı nedeniyle okulların dün ve bugün tatil edilmesi nedeniyle öğrenciler, bu dönemki karnelerine e-Okul üzerinden ulaşabilecek. Ayrıca isteyen öğrenciler hafta içi bir günde okula giderek, karnelerinin aslını alabilecekler. Okul öncesinde 67 bin 927, ilkokulda 313 bin 832, ortaokulda 288 bin 466, ortaöğretimde 282 bin 225 öğrenci iki haftalık yarıyıl tatiline başladı. Öğrenciler, tatil heyecanını yaşarken Ankara Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, karnesi zayıf öğrenci velilerini uyararak, “Kişiliğini incitmeyin, şefkatle yaklaşın” dedi. Bozkurt, öğrenci, öğretmen ve velilere şu mesajları verdi:

KİŞİLİĞİNİ İNCİTMEYİN

“Değerli veliler, karne notları nasıl olursa olsun çocuklarınızın yanında olmanız, onları anladığınızı gösteren davranışlarda bulunmanız öğrencilerimiz için son derece önemli olacak ve onların yanında olmanız özgüvenlerini arttıracaktır. Onların sizin güveninize ve sevginize ihtiyacı var. Çocuklarımızın başarılı olması, sizin onlara göstereceğiniz sevgi, hoşgörü ve anlayışa bağlıdır. Bu nedenle onlara şefkat ve merhamet duygularınızla muamele ederek iletişim kurmaya çalışın ve lütfen çocuğunuzun karnesini değerlendirirken kişiliğini incitmeden duygularınızı aktarınız. Karnelerindeki durumlarının onlara olan duygularınızı etkilemesine izin vermeyiniz.

ÇALIŞMALARIN BELGESİ

Sevgili yavrularımız, yorucu bir dönemi geride bıraktınız. Büyük bir heyecanla beklediğiniz ve bir dönem boyunca çalışarak almayı hak ettiğiniz karneleriniz, aslında sadece bu yarıyılda eğitimini aldığınız derslerdeki başarınızın seviyesini gösteriyor. Dolayısıyla karneniz sizin şahsiyetinizin, insani değerlerinizin ya da zekânızın göstergesi değil; sadece dönem boyunca yaptığınız çalışmaların ve sergilediğiniz çabanın belgesidir. Hepinize iyi tatiller diliyor ve gözlerinizden öpüyor, dinlenmiş ve huzurlu bir şekilde okulunuza dönmenizi arzu ettiğimi vurgulamak istiyorum.”

Hürriyet: Haber, Analiz, Köşe Yazısı…

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol