Öğretmen Diyarı

Anasınıfı öğrencileri rüzgardan elektrik üretimi deneyle öğrendi

Ardahan Özel Irmak Koleji ana sınıfı öğrenci ve velileri bilim şenliğinde buluştu. Daha önceden yapılan hazırlıklarla planlanan deneyler hem çocukların hem de velilerin büyük beğenisini kazandı. Anasınıfı öğrencileri rüzgardan nasıl elektrik üretildiğini yapılan deneyle öğrendi.

 

Öğrencilere fen bilimi eğitiminin zevkli ve eğlenceli bir alan olduğunu göstermeyi hedeflediklerini ifade eden ana sınıfı öğretmeni Safiye Nur Berk, "Öğrenci ve velilerimizin heyecanını görünce bu hedefe ulaştığımızı görmek bizleri mutlu etti" dedi.

 

Yanardağ patlaması, rüzgardan elektrik üretme, çiçeğin rengini değiştirme gibi bir çok farklı deneyin yapıldığı etkinlikte anne ve babalar da çocuklar kadar meraklı gözlerle deneyleri takip etti. Ana sınıfı velilerinden Ömer Çakır, "Bizim zamanımızda böyle şeyleri görsek herhalde fen dersine bakışımız değişirdi" dedi.

 

Okul Müdürü Murat Çolak ise eğitimin temel meselelerinden birinin ön yargı olduğunu belirterek, "Amacımız fen dersine karşı gelişen olumsuz refleksin çocuklarımızda görülmesini engellemek" diye konuştu.

 

personelmebhaber.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim