Öğretmen Diyarı

Anaokulunda şiddet iddiası!

İstanbul’da kızını özel bir anaokuluna kaydettiren Perihan D., kızının okuldaki öğretmeni tarafından tırnağıyla yanağından et koparıldığını öne sürerek, hem öğretmen hem de okul yönetimi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu

Henüz 2.5 yaşındaki kızını İstanbul Suadiye’deki özel bir anaokuluna kaydettiren ithalat uzmanı anne Perihan D., 14 Nisan tarihinde kızını almaya gittiğinde yanağında bir yara olduğunu fark etti.

İddiaya göre, yardımcı öğretmene bu yaranın nasıl olduğunu soran anneye, “Sabah geldiğinde yüzünde yara vardı, onu kaldırdı ve böyle oldu” yanıtı verildi.

Kızının yüzünde hiçbir yara izi olmadığını belirten anne, ne olduğunu sorduğu kızından “Ceyda yaptı” cevabını aldı. Bu kez yanlarına gelen bir başka öğretmen küçük kıza ne olduğunu sordu, “Banyoda Ceyda bana bağırdı, itti, kopardı” yanıtıyla karşılaştı. Kamera kayıtlarını incelemek isteyen anne, 2 kameranın çalıştığı ve bunların da olayı görecek yerde olmadığını öğrendi.

‘STRES BOZUKLUĞU’
Ailesi tarafından uzmana götürülen küçük kıza “travma sonrası stres bozukluğu” teşhisi konuldu ve okuldan hemen uzaklaşmasının gerektiği belirtildi. Kadıköy Milli Eğitim Müdürlüğü’ne olayı bildiren aile, savcılığa başvurarak öğretmen Ceyda Ç. ve okul yönetiminden şikâyetçi oldu.

‘KASTEN YARALAMIŞ’
Perihan D. (34), “Öğretmen o dönem 28 aylık olan kızımı, tuvalete götürdüğü sırada kasten yaralamış, tırnağıyla yanağından et koparmış. Kızım olaydan o kadar etkilenmiş ki, hâlâ psikolojik tedavi görüyor, zaman zaman ağlama nöbetleri geçiriyor. Pedagog, tedavi görmezse sinirsel bozukluk yaşayacağını söyledi. Öğretmen ve okul olayı inkâr ediyor. Ancak 2.5 yaşındaki bir çocuk yanağını kaşıyarak bu hale getiremez. Kızım oraya 9 ay gitti.

‘Acaba bu olaydan önce de kızıma vurdu mu, kötü davrandı mı?’ gibi sorular aklıma gelince benim de psikolojim bozuluyor. ‘Artık okula gitmeyeceksin’ dediğimde gelip boynuma sarıldı. Olayın izi hâlâ kızımın yüzünde duruyor. Kamu davası açılmasını ve adaletin yerini bulmasını bekliyorum” diye konuştu. Okul yönetimi ise iddiaları reddetti.

ÖZLEM YILMAZ / HT GAZETE

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol