Öğretmen Diyarı

ANAOKULU ÖĞRENCİLERİNE \'BABA ÖĞRETMEN\'

 

Merkez Aziziye İlçesi'ne bağlı Alaca Köyü anaokuluna 2 yıl önce atanan öğretmen Ramazan Şahin, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü'nü bitirdiğini söyledi. Evli ve 2 çocuk babası Ramazan Şahin, öğrencileri ile bir 'baba' gibi ilgilendiğini anlattı. Okulda 11 öğrenci bulunduğunu ifade eden Ramazan Şahin öğrencilerin hafta içi her gün 08.30-13.30 saatleri arasında eğitim-öğretim gördüğünü söyledi. Erkek öğretmenin ana okulunda görevlendirilmesinin velileri şaşırttığına dikkati çeken Ramazan Şahin, bu konuda şöyle konuştu:

 

"Normalde anaokulu öğretmenliği kadın mesleği olarak bilinir. Ama son zamanlarda erkekler de bu mesleğe ilgi gösteriyor. Severek yaptıktan sonra problem yok. Yeter ki yaptığınız işi sevin. Öğrencilerime kendi çocuklarımdan daha çok ilgi gösteriyorve onları çok seviyorum. Sabahları onları güler yüzle karşılıyorum. Ders bitiminde çocukların tek tek üstlerini, ayakkabılarını bile giydiriyorum. Öğrencilerim beni çok seviyor. Tatillerde bile telefonla görüşüyoruz."

 

Yunus Emre Yücelik Anaokulu'nun resmi açılışı, dün Vali Ahmet Altıparmak, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, Aziziye Kaymakamı Zafer Öz, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Lütfü Yücelik tarafından yapıldı.

 

NK(KS/İD)

 

DHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol